Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Psihoterapija Blokada pri opravljanju izpitov

Blokada pri opravljanju izpitov

Pozdravljeni,
sem študentka in se mi vedno pogosteje dogaja, da na izpitih preprosto zmrznem. Snov in naloge, ki sem jih doma znala in razumela, mi niso jasne, kot da bi jih videla prvič v življenju. Zavedam se, da se vsi soočamo s podobnimi problemi, vendar je pri meni to tako hudo, da v dveh letih nisem uspešno opravila nobenega izpita, pa ni pomembno kako zelo sem se nanj pripravljala sama ali pa od pomoči inštruktorjev. Ne vem več kako naprej. Na koga se obrniti, da bi mi pri tem lahko kako pomagal?
Ne vem, ali sem se obnila na pravi naslov za pomoč ali ne, vendar Vam bom hvaležna za vsak komentar. Hvala

Pozdravljeni,

popolnoma normalno je, da smo na izpitih pod stresom. Ta nas lahko vzpodbudi k večji pozornosti ali pa nas ovira ali celo paralizira. V primeru, da vas stres tako onemogoči, bi bilo smiselno, da se o tem pogovorite s strokovnjakom. Vzrokov za takšno počutje je lahko več. Priporočam vam poglobljeno psihoterapijo (npr. psihoanaliza), kjer boste lahko globlje pobrskali in razrešili vzroke za vaše počutje ali pa na simptome usmerjeno psihoterapijo (npr. vedenjsko kognitivna terapija), ki vam bo pomagala pri zmanjševanju simptomov.

Ste dobili odgovor na vaše vprašanje?

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close