Najdi forum

Nekaj me zelo zanima ker ne vem od kod izvira. Dva meseca je že od prekinitve večletne zveze s partnerjem. Imel je problem ki se mu reče ženskar .Zapustila sem ga vendar imam teżavo.Ves čas pričakujem da bo prišel od nekod ali me poklical in mi povedal da mu je żal da me je prizadel. Trenutno me popolnoma ignorira ker sem ga zapustila.Z zapustitvijo sem mu hotela povedati da z menoj ne more več ravnati nespoštljivo.Čeprav razumsko vem da je moški baraba in lażnivec še vedno pričakujem nemogoče,torej sanjskega moškega kar pa on seveda ne more postati.Čedalje bolj me jezi ker se ta sploh ne oglasi. Vendar da boste zadevo malce bolj razumeli vam moram še omeniti da sve że prej imela razhode in se je ta po daljšem ignoriranju vedno sam javil in mi govoril o ljubezni ki pa se je ni mogel nikoli prav držati samo z menoj.Ne vem zakaj potem hodi nazaj. Ne morem se otresti żelje da bi ta tip postal zvest meni čeprav mi razum govori da on sploh ni zame. Opozorite me prosim na tisto kar ste iz tega pisanja razbrali.

Pozdravljeni,

kot vas razumem, ste mu hoteli z zapustitvijo sporočiti, da z vami ne more ravnati nespoštljivo, hkrati pa si želite, da bi z odnosom nadaljevala?

Želite si njegove zvestobe, hkrati pa veste, da on ni za vas. Od njega pričakujete nemogoče – da postane to, kar ni. S tem ustvarjate svoj notranji konflikt.

V aktualne odnose velikokrat prenesemo odnose nam pomembnih oseb iz otroštva. Te lahko ostajajo kot senca, ko se spuščamo v aktualne odnose in velikokrat se potem zgodi, da se nam ponavljajo otroške zgodbe. To velikokrat počnemo popolnoma nezavedno.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close