Najdi forum

Pozdravljeni,
imam strah pred čebelami, sršeni, osami, oz. pred vsemi žuželkami, ki lahko pičijo. Vsako leto je večji strah in me že ovira pri vsakdanjem življenju. Ko letijo okrog mene, ne morem biti pri miru, začnem mahati, vpiti, postanem panična. Že ko jih od daleč vidim, ali kje v bližini, postanem napeta in nemirna.. Tudi če jih vidim na sliki, posnetku, v filmu, me postane strah in ne morem gledat. Ko sem sama doma, poleti moram imeti vsa okna zaprta, da ne bi kaj priletelo noter.

LP

Pozdravljeni,

Po vsej verjetnosti opisujete fobijo, vrsto anksiozne motnje. Kar se izraža kot močan, vztrajen strah pred nekim predmetom, okoliščinami ali situacijo, ki je nesorazmeren z dejansko ogroženostjo. Rešitev se začenja v tem, da raziščete svoje življenje – Kako ste vi? Kdaj se vam je to začelo dogajati?…

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Pozdravljeni, ne spomnim se, kdaj se je začelo dogajati, tudi vzroka ne vem. Vem da že dolgo let traja in je vsako leto slabše.
LP

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

razlogi za vaše težave so lahko različni in jih je nemogoče določiti kar tako. Imate različne možnosti kako se ukvarjati s temi težavami. Če bi se odločili za psihoterapevtsko obravnavo, obstaja več različnih vrst psihoterapij. Ena od njih je tudi vedenjsko-kognitivna terapija, kjer se naučite tehnik obvladovanja simptomov (strahov). Druga možnost je poglobljena vrsta psihoterapije, ki predvideva, da so takšni (neutemeljeni) strahovi odraz nezavednih psihičnih vzrokov. V tem primeru bi to pomenilo, da so vaši simptomi pokazatelj do drugih težav. Če imate voljo za dolgotrajnejšo obravnavo vam predlagam, da poizkusite s poglobljeno obliko psihoterapije (npr. psihoanalizo).

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close