Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Psihoterapija pogostost obiskovanja psihoterapevta

pogostost obiskovanja psihoterapevta

Pozdravljeni!

Zanima me, kako pogosto obiskujete psihoterapevta?
Sama še nisem bila nikoli, sem se pa pred par dnevi dogovorila za srečanje. Ker sem finančno zelo omejena, si kaj več kot 1x ali pa mogoče 2x mesečno srečanj ne bom mogla privoščiti (vem, da so ponavadi srečanja 1x na teden). Je taka terapija sploh smiselna? Meni osebno se to zdi še vedno boljše kot nič, je pa res, da ne vem, ali se bo terapevt s tem strinjal (po telefonu nisem šla razlagat o tem).

Hvala in LP

Pozdravljeni,

pogostost obiskovanja psihoterapevta je odvisna od tipa psihoterapije in ciljev v psihoterapiji. Če gre za psihoterapijo usmerjeno v zmanjšanje simptomov, učenje tehnik, psihoterapijo usmerjeno na določene cilje in podobno, potem je lahko smiselno obiskovanje psihoterapevta manj kot enkrat tedensko. Če pa gre za globinsko obliko psihoterapije, kjer je cilj sprememba v osebnosti, pa je dobro, da imate možnost hoditi vsaj enkrat tedensko. Posvetujte se s svojim psihoterapevtom in se dogovorite glede na vaše in psihoterapevtove možnosti.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close