Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Psihoterapija Kako psihično nasilno osebo prepričati, da obišče strokovno pomoč?

Kako psihično nasilno osebo prepričati, da obišče strokovno pomoč?

Imam en problem, vse sem že prebrskala pa na svoje vprašanje ne najdem odgovora. S fantom sva šla kakšen teden nazaj narazen (on me je nagnal, da nič ne delam prav, da mu podtikam ,.. skratka vse mogoče nerealne obtožbe). Že preden sem začela hodit z njim sem imela eno leto psa, ki je bil pravzaprav družinski pes. On si je že hitro po začetku najine zveze začel tega psa lastiti, vedno je hotel, da ostane pri njemu, ko sem imela jaz obveznosti na faksu na drugem koncu Slovenije, na koncu nisem imela več nič besede, vse je določal on. To je delal zato, ker ga je bilo strah, da če bi psa odpeljala sabo, ne bi več prišla nazaj. Zdaj je ta pes po najinem prepiru ostal tam. Mene tako boli srce, čim prej bi ga rada nazaj. No, ta moj fant pa ima resne težave, saj je psihično nasilen in se znaša nad vsemi, predvsem name, zdaj pa ko nisem več tam, se znaša nad svojo teto. Ker je imel težko otroštvo (mama mu je umrla pri 15.letih, očeta je videl le 1x) je jasno, da vzroki za njegovo jezo, nasilje, izsiljevanje in trpljenje izvirajo iz otroštva. Njegova teta bi ga rada na vsak način prepričala, da obišče psihoterapevtko, vendar on ni za, vsake toliko se celo strinja, naslednjo minuto pa je spet drugače. Zelo mu niha razpoloženje. Poleg tega misli, da bo s psom dobil mene nazaj. Jaz pa nočem več nazaj za nič na svetu. Kako naj ga prepriča, da bo njemu lažje, če bo razčistil travmo iz otroštva, brez da ga razjezi? Kako naj ga jaz prepričam, da mi vrne psa, brez da bo potrebno posredovanje policije (če mu rečem, da bom poklicala policijo, mi reče da bo psa ubil). Rada bi rešila sebe in psa, njegovi teti pa bi rada pomagala, da pomaga njemu.
Kakršnegakoli nasveta bom zelo hvaležna!!!

Pozdravljeni,

Slišati je, da vaš bivši fant postavlja pogoje za vse svoje bližnje. Izsiljuje in grozi. Verjetno s tem izraža svojo stisko, vendar mu popuščanje drugih ne bo koristilo.

Za psihoterapevtsko pomoč se mora odločiti človek sam in zaradi sebe, ne zaradi želja drugih. Drugače psihoterapija ne more biti uspešna.

Kolikor vas razumem je pes vaš in ste zakoniti lastnik ter imate pravico, da ga vzamete nazaj? Ne pustite se ustrahovati, ampak odločno postavite meje in jasno postavite svojo zahtevo. Moč ustrahovalca ponavadi drži toliko časa dokler nas je strah.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

najlepsa hvala za odgovor. moram povedat, da sem psa dobila nazaj, sicer s pomocjo oceta, bivsi fant ga ni hotel normalno dati in sva ga sla skupaj z ocetom iskat, ker ga ni hotel normalno dati je prislo do prerivanja in posredovala je policija. nikomur ne privoscim cesa takega. najbolj hudo pa je, da se meni on smili. hvala za odgovor.

New Report

Close