Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Psihoterapija Tinitus, anksioznost, strahovi

Tinitus, anksioznost, strahovi

Pozdravljeni,

ze nekaj let se spopadam s strahom pred smrtjo, pred tem, da bom za necem hudo zbolela.
To so zelo grozni obcutki in jih tezko opisem.
Naprimer, karkoli se mi pojavi iznenada kar se tice zdravja, padem v paniko in razmisljam kaj pa ce imam raka. Kaj ce bom umrla?
V septembru 2017 mi je umrl stric. Nekako sem tisti dan bila se koliko toliko mirna, potem pa se je vse zacelo.
Strah me je bilo biti sama doma, ker sem imela obcutek da se bo meni zgodilo enako kot njemu, mislila sem da se mi bo prikazal, nisem upala zaspati, tezko sem dihala, imela sem obcutek da bom padla v nezavest.
Zacelo se mi je vrteti in zacela sem se tresti.
To se je pojavljalo samo v vecernih urah, cez dan sem bila se koliko toliko ok.
In kasneje ko je minil kaksen mesec, se mi je pojavilo sumenje v obeh usesih. In traja ze 9 mesecev 24 ur na dan. Bila sem na vseh pregledih(orl, neurolog, adg, ct glave, rtg vratne hrbtenuce, uz vratnih zil) vse ok. Meni pa se vedno sumi in sem nervozna in zivcna in panicna. Berem vse zivo, zasledila sem da lahko gre za tumor slusnega zivca. In se se s tem obremenjujem. Kaj ce imam tumor slusnega zivca?
Vsak dan razmisljam kaj mi je, zakaj mi ne neha sumeti, kaj ce imam tumor itd.
Bila sem tudi pri psihiatru, ki se ni dosti ukvarjal z mano, dal mi je Lexaurin ces da naj poizkusim ce bo sumenje prenehalo. Ni se zmanjsalo niti malo. Prav tako mi je dal cipralex ki ga jemljem le obcasno. Nic ne pomaga.
Menim da sumenje ni psihicnega izvora. Res je da me je takrat bolel vrat in ramena z dnem kasneje pa sem se zbudila z sumenjem v usesih.
Na magnetno resonanco me ne dajo, ces da ni smiselno. Sama pa zelim najti vzrok sumenja. Ce je zacelo potem mora biti nek vzrok.
Poizkusila sem s terapijami masazami nic boljse.
Zdi se mi da bom od tega znorela, od sumenja od vsega tega straha da imam neko bolezen.
Smrti se bojim, prav tako se bojim hudih bolezni. Imam te strahove priznam. Ampak me pa boli to, da se nihce ne potrudi odkriti vzroka sumenja, vsem je vse nesmiselno. Na koncu pa se lahkozgodi da nekaj je in bo prepozno. Zelim iti na magnetno r. a me nihce noce napotiti.
Prosim pomagajte mi kaj naj storim? Kako se naj znebim teh misli da imam neko bolezen, kako naj ne mislim na to? In kako naj se znebim vseh teh strahov, saj je tezko ziveti s tem in se s tem spopadat 24 Ur na dan.
Hvala!

Zaradi podvojene teme se odgovor nahaja tu:
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=526&t=11072164

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close