Najdi forum

Pozdravljeni,

Upam, da sem se s svojo težavo obrnila na pravilen forum.
večinoma vsi poznamo občutek, ko z nohti povlečeš po šolski tabli in zmrazi oz. zaskeli te po vsem telesu. Vzrokov za to je več in od posameznika je odvisno kateri od teh jih skeli. Največkrat so to šolska tabla, brusilni papir, pilica za nohte, stena, stiropor, pisarniški papir, cviljenje avtomobilskih gum…

Sama imam s tem kar velike težave. Skeli me namreč vse od naštetega. Ljudje me težko razumejo, kako me lahko skeli tudi, če s prsti ali nohti potegnem po pisarniškem papirju. Tega pa ne prenesem. Po dolgotrajnem delu s papirjem ali izpostavljenosti kateremu od omenjenih elementov mi postane slabo, zelo vroče in začnem se znojiti.

Kaj lahko naredim? Je to vse psihičnega izvora? Ali moje telo res tega ne prenese in se tega na bom nikoli mogla znebiti?

Že vnaprej hvala za odgovor!

Meni se takšne odziv ne zdi psihičnega izvora. Pač telo se bolj intenzivno odzove na določene zvoke. Tudi mene spreleti kurja polt ob potegu noža po krožniku itd. Menim da bi bilo pa lahko bilo psihičnega izvora, v kolikor bi bo naštetih zvokih čutila tesnobo in stisko.

Pozdravljeni,

res je, da skoraj vsak človek pozna občutek skelenja. Nekateri za manj, drugi za več stvari. V tem opisujete nekaj popolno običajnega.

Imate od vedno takšno reakcijo? Ali imate še kakšne druge težave?

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close