Najdi forum

Pozdravljeni! Pred enim letom so mi na sistemarskem pregledu odkrili levokračni blok. Od takrat se je moje življenje čisto spremenilo….Čeprav sem bila na dodatnih preiskavah in so mi zagotovili da ne rabim skrbet, v moji glavi kar naprej ostaja kaj pa če….Vsakič ko me zbode pri srcu, ko se mi zvrti, živim v strahu pred resno boleznijo. Postavila sem si že en kup diagnoz, ne mine dan ko ne bi imela kakšne težave,ogromno truda vložim v to da pred okolico ne pokažem strahu, sem brez apetita, shujšala sem 5kg….Želim nazaj življenje,ki sem ga imela pred sistematskim pregledom. Ne pa tega, ko me je vsaki dan strah da bom umrla in za sabo pustila dva mala otroka in moža…..Nevem kako se naj izkopam iz tega,prvo sem mislila da bom s časom spet normalno zaživela, zdaj pa se mi zdi da ne znam več ven.
Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Zdravo
Če lahko dodam svoje mnenje…
Dobila ste diagnozo o kateri niste dosti napisala. Domnevam, da gre za motnjo ritma. Jaz bi pogrešala zdravnikovo mnenje. Tukaj se morate najprej pogovoriti z zdravnikom. Lahko z osebnim.
Bila sem v podobni situaciji in meni je pomagalo to, da mi je medicinska sestra enkrat rekla – kar je, bomo rešili. In tako je treba v življenju razmišljati. Priti je potrebno do odgovorov glede zdravstvenega stanja, ki vam jih lahko dajo samo zdravniki. Glede na odgovore greste na psihoterapijo in rešujete problem svojega strahu, ku ni nujno, da bo sploh ostal, ko boste dobila dovolj odgovorov o srcu. Meni je tudi pomagalo, da je bil moj psihoterapevt hkrati psihiater. Zakaj? Ker je zdravnik in mi je tudi glede srca dajal zdravniške nasvete. Vzrok vaše tesnobe je znan in tega morate rešiti pri zdravniku. Me pa res zanima kaj vam bo napisal gospod psihoterapevt. Ne bo vas karnaenkrat kap, ker bi bila v tem p r imeru v bolnici, priključena na ekg. Mož mi je enkrat rekel, da je moj strah glede bolezni enako, kot če bi čakala, da me strela udari na sončen dan. Takrat sem se zavedla nesmisla vsega skupaj, svojih napačnih predstav. Tukaj boste sedaj deležna ure psihoterapije, ki pa je premalo. Mogla bi iti na resnično psihoterapijo, vendar si izberite primernega terapevta. Drugače bo še slabše. Tudi to sem doživela.
Srečno in uspešno nad tesnobo vam želim.

Pozdravljeni,

kolikor vas razumem ste dobili zagotovilo, da glede zdravstvenega stanje ne rabite skrbet, vendar se vseeno bojite, da bi se lahko kaj zgodilo? Ste kaj podobnega (strah pred boleznijo, iskanje bolezni in postavljanje samodiagnoz) doživljali že kdaj v preteklosti?

Omenjate, da ne mine dneva, ko ne bi imela kakšne težave. S kakšnimi težavami pa se soočate?

Strah je odziv človeka na ogrožujoče okoliščine in je lahko popolnoma normalen odziv. Pravite pa, da ga skrivate pred okolico. Ga rabite skrivati?

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj
nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!
Hvala za odgovore. Tu je nekaj mojih na vaše vprašanje. Pred tem se nisem obremenjevala z zdravjem, poskušala bit čimbolj aktivna, zdrava prehrana itd. Ko mi je na ekg pokazalo ro motnjo vprevodnosti srca sem pa se zavedala da nisem tako nepremagljiva. Vsi simptomi,ki jih prej ni bilo so postali prisotni vsak dan. Najbolj se vstrašim zbadanja v predelu srca, bolečine v hrbtenici,…vse kar bi prej zamahnila z roko je zdaj pri meni zvonec za alarem. Poskuśam nadzirat te negativne misli, si reçem okej Mateja te je ze tak zbadalo in je minilo. Mi pomaga…
Ne da nemorem s kom govorit, sam nočem skoz nekaj jamrat, ker vrem že sama sebi na živce.
Razmiśljam pa da bi sla vseeno k kardiologu da se malo pogovorim, da mi razloži moje stanje, ker tu sem bla na vseh pregledih nahitro odpravljena, eh saj sem še mlada…

Pozdravljeni,

razumem, torej ste spremenili pogled na iste simptome? Včasih ste zgolj zamahnili z roko, zdaj pa ste bolj pozorni?

Velikokrat se ljudje ne zavedamo naše smrtnosti, vendar ta strah vedno nekje obstaja. Razlogi za vaše težave so lahko v tem univerzalnem strahu, lahko pa, da so povezane še s čim drugim. Če vas ne bo pomiril kardiolog ali kakšen drug zdravnik pa lahko s poglobitvijo v svoj notranji svet še bolj poglobljeno raziščete svojo duševnost. Morda se vam bo na ta način izboljšalo počutje.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close