Najdi forum

Spoštovani
Hodila sem na psihoterapijo, pa sem pustila, ker se nisem vredu počutila in tej terapevtki nisem mogla govoriti o svojih mislih, ker me je bilo sram. ( bila je preveč popolna v mojih očeh in čisto brez napak, da bi jaz lahko mirno izpistavljala svoje). glede na to, da če se ne motim sta opravljala isto šolo sfu, bi vas vprašala nekaj glede dveh tehnik, ki jih je uporabila. Prva je, ko je na tleh neka vrv in jo zaviješ kot neko reko, ki teče po strugi z ovinki, ki predstavljajo težave. Zanima me zakaj terapevt pri tej tehniki stoji za pacientom in drži svoje roke na hrbtu ali tik ob hrbtu pacienta? Kaj s tem počne. Kajti v nekem trenutku sem to opazila in bilo je strašljivo. Kot kaj mi ona hoče, kaj počne, zakaj to počne, kaj čara, je to bioenergija, ali misli, da ima kake moči ali kaj… No doma se je strah stopnjeval in srečo sem imela, da sem na predstavitvenem videu sfu videla to tehniko. To me je pomirilo, zanima pa me kaj ta tehnika je. V čem je namen stanja terapevta za klientom in mahanja z rokami. Kot drugo bi pa tudi vprašala – dogajalo se je ob isti terapevtski tehniki – stala sem na mestu in terapevtka se mi je vedno bolj približevala – z vsakim mojim korakom naprej po vrvi, je ona naredila korak naprej in k meni. Tako, da sem se ji odmikala in končala skoraj v omari, ona je pa še kar naprej prihajala bliže, nazadnje sva bili rama ob rami. Mislila sem, da se mi hoče samo približati in ustvariti zaupanje, vendar je to zelo agresivna tehnika in je v meni sprožilo samo negativne misli. Na naslednji terapiji sem namerno stala čisto pri miru, nisem se odmikala in je zopet prišla čisto blizu, rama ob rami. Tisoč vprasajev v moji glavi… Mi lahko te tehnike razložite.
Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

slišim, da vas je njen način razburil. Morda pa bi lahko njej povedali kako se počutite ob njej? Meni se zdi najbolj pomembno kako se ob izvajanju tehnik počutite vi. V tem primeru vam je bilo neprijetno, agresivno. Povejte in izrazite kje so vaše meje. Kaj vam je prijetno in kaj ne.

Psihoterapija je namenjena temu, da lahko poveste karkoli vam gre po mislih. Tiste misli in občutja, ki se nam pojavljajo ob psihoterapevtu/tki so tudi odraz našega doživljanja in lahko tudi predmet nadaljnega raziskovanja.

Naj še omenim, da sem že slišal za to tehniko. Je orodje, ki jo uporabljajo psihoterapevti sistemske modalitete.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close