Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Psihoterapija dijaško delo, ko hodim k psihiatru

dijaško delo, ko hodim k psihiatru

pozdravljeni! stara se 17 in končno po nekaj letih sem se odločila, da bom si poiskala strokovno pomoč. že nekaj se spopadam z obsesivnimi mislimi a sedaj je vedno hujše in hujše. grozno je, ker sem pshicno popolnoma na dnu. Letos poleti pa bi rada delala in zanima me, če ima delodajalec pravico vedeti o mojem zdravju(če bom dobila kakšna zdravila oz, ker bom hodila k psihiatru ne želim biti označena za norico). nekje sem prebrala, da dela sploh dobiti ni mogoče če obiskuješ psihijatra saj boji raje vzeli nekoga, ki je normalen a zase vseeno vem ,da sem sposobna. Kje pišejo tvoje zdravstvene težave oz jih mora delodajalec vedeti? Hvala za pomoč in lep dan

Lepo pozdravljeni,

me veseli, da ste se odločili za ta korak. Nesmiselno je, da trpite, ampak da si glede na vse možnosti, najdete ustrezno pomoč.

Vaš delodajalec nima pravico vedeti podrobnosti o vašem zdravju ali za diagnozo, ker gre za varovanje osebnih podatkov. Tudi če ste na bolniški, delodajalec izve samo ali ste sposobni, niste sposobni oziroma ste z omejitvami sposobni opravljati svoje delo.

Psihične težave se pod določenim stresom pojavijo pri vsakem od nas in to je popolnoma človeško. V tem primeru bi bili potem vsi ljudje “nenormalni”. Pomembno je, da vi čutite, da ste sposobni, in to kljub temu, da se soočate s svojimi težavami. To naj bo vaš kriterij.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Pozdravljeni,

ravno pred kratkim smo na izobraževanju o varnosti in zdravju pri delu izvedeli, da če jemo psihoaktivna zdravila (torej tudi vse, kar predpiše psihiater), da delavec ne sme opravljati določenih del v delovnem procesu, ker bi bilo to lahko zanj ali za druge nevarno (vožnja avtomobila, viličarja, delo z nevarnimi stroji). V tem primeru ima delodajalec pravico vedeti, da zaposleni uživa določena zdravila, ki omejujejo njegovo sposobnost za določena dela. Ker ne vem, kaj bi obsegalo dijaško delo, ne morem sklepati o sposobnosti za dijaško delo v primeru uživanja določenih psihoaktivnih zdravil.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

niso vsa psihiatrična zdravila psihoaktivna in zato takšna omejitev ne velja za vse uporabnike psihofarmakov. V primeru, da psihoaktivna zdravila uživate pa se lahko izognete iskanju takšnega dela (vožnja avtomobila, viličarja, delo z nevarnimi stroji).

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close