Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Psihoterapija Alternativno zdravljenje psihoze pozna kdo koga?

Alternativno zdravljenje psihoze pozna kdo koga?

Lep pozdrav.

Da vam na kratko povem kaj se mi je zgodilo in zakaj sploh sprašujem to vprašanje:
Povzel bom kaj se je zgodilo in kakšno je moje mišljenje glede te “bolezni”..

Star sem 28 let in pred približno 3emi leti, se mi je zgodil zelo travmatičen dogodek. Ker sem zelo občutljiva dušica, me je izbruh zlobnega človeka, čisto potru. Ubistvu je ubiv moj ego, in začel se je moj duhovni preboj (ki zgleda mi je biv položen v zibko, da ga doživim).
Doživel sem psihozo, veliko energije, govorenje resnice, izguba sramu, bolečina ob tem kaj počnemo drug drugemu in planetu, veliko čustev, videnje da smo vsi eno in da smo vsi povezani, videnje povezav, vedenje da se je v preteklosti zgodilo vse z nekim namenom in da sem zaradi tega to kar sem, hvaležnost, odprtost do ljudi, skratka govorilo je srce- razuma pa je bilo bolj malo.. in še in še.

Na žalost so me doma spravili na psihiatrijo, kjer so ubili moj proces duhovnega prebujenja, pač niso vedeli za kaj se gre in še ne vejo.

Na psihiatriji so seveda govorili o kemičnem neravnovesju (kar je izmišljotina) in o bolezenskem stanju, katerega je potrebno medikamozno zdraviti celo življenje.

Ko sem prišel ven, natovorjen z 20kg od posledice zdravil sem čez nekaj časa začel raziskovati kaj se mi je zgodilo.
Našel sem posneteke na you tubu https://www.youtube.com/watch?v=Db8AYSrs2kk&t=1s
Real cause of bipolar disorder, ki mi je dal popolnoma drugačen pogled na moje stanje.

Našel sem skupne točke, oziroma simptome kot so se zgodile gospodu, ki je imel srečo, da je po treh dneh ušel z psihiatrije, in sedaj zdravi ljudi in je šaman..

To si želim tudi sam. V stanju karkšnem sem bil sem bil zelo občtuljiv za vse krivice in bil res poln ljubezni in sreče ter hvaležnosti da diham. Mislim, da imam življenjsko poslanstvo, da postanem zdravilec in pomagam ljudem, planetu.

Zanima me, ali poznate koga, ki je šaman, ali pa zdravilec, ki bi bil moj mentor, mi nudil podporo, da doživim kar mi je bilo dano?

Naj poudarim, da doma, mojih danosti ne upoštevajo. Jemljem tablete stabilizator in antipsihotik, ampak želim ta proces zaključiti čim prej, dokler ne pokleknem od teh strupov katere moram jemati, da ne izbruhnem v človeka z preveč čustvi..

Lahko bi napisal še kaj, tako, da če vas kaj zanima me kar uprašajte.. Z to teorijo psihoz in duhovnega preboja so se ukvarjali in nudili podporo ugledni psihiatri kot so Stanislav Grof, in Carl Jung in drugi.. Ne verjamem, da so vsi, ki so na psihiatriji zatrti šamani, vendar zase vem, da lahko to postanem ob ustreznem mentorstvu..

Več informacij dobite na yu tubu : Real cause of bipolar disorder (posnetek,kjer je ena na masažni mizi).. poglejte si vse..

kdor pa misli kritizirat in govorit, da je to bull šit, in pa da so psihiatri ok in farmacija kul, naj pa raj sploh ne piše, ker nočem tega

Lepo pozdravljeni,

ste odprli zanimivo temo. Kje je meja med zdravjem, norostjo, genialnostjo, duhovnostjo!? Žal ne poznam nobenega, ki je šaman oz. zdravilec.

Kaj ste mislili s tem, “da ne izbruhnete v človeka s preveč čustvi”? S čustvi pridemo v stik s seboj, si pa predstavljam, da je bila vaša občutljivost za krivice za vas težka in ogrožujoča? Vam je bilo težko s tem?

Fimček je zanimiv in daje drugačen pogled na “psihične bolezni”. Pomislil sem, da ego kot je tu opisan, nudi tudi funkcijo naše stabilnosti. Do psihoze namreč pride, ko smo čisto “goli”, brez (ali z manjšim vplivom) naših obrambnih mehanizmov, ki bi prepuščali samo določene vsebine, ki jih še zmoremo sprejeti. Takrat pride do psihične dekompenzacije, ki je, po besedah drugih, lahko zelo težka izkušnja. Psihofarmaki v tem primeru stabilizirajo človeka in mu v tem delu pomagajo do boljšega počutja.

V procesu psihoterapije gredo lahko obrambni mehanizmi proti rahljanju ali utrjevanju, odvisno od situacije človeka v kateri je. Pri rahljanju obrambnih mehanizmov je pomembno, da lahko vse te vsebine, ki pronicajo skozi obrambne mehanizme, sproti predelujemo in se z njimi soočamo. Zato je pomembno, da si vzamemo čas in smo notranje dovolj močni za tak proces.

Še vedno mislim, da je v nekaterih primerih zdravljenje s psihofarmaki nujno, odpirate pa zanimivo temo, saj se takšna zdravila (antipsihotiki, antidepresivi, pomirjevala..) v splošnem prehitro predpisujejo, včasih pa so vseeno nujna.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

V človeka z preveč čustvi bi izbruhnil, če bi prenehal jemati zdravila.. V sebi imam ogromno žalosti, ki jo moram spraviti ven, z jokom. Zdravila ubijajo moja čustva, občutke zatirajo do te mere, da se mi zdi, da nisem to jaz. Seveda sem jaz, vendar ne živim življenja tako polno kot bi ga lahko. Ne verjamem, da bilo kateri psihiater ve kaj se dogaja človeku v času psihoze.. nekateri doživljajo tudi paranojo, samomorilne glasove itd.. vendar je to proces, ki ga človek doživi, da strahovi pridejo na površje.. ob mentorstvu pa jih lahko človek tudi prebrodi in zaživi polno življenje brez strahov. Se strinjam, človeški ego na nek način varuje človeka, vendar ga tudi omejuje.. sam sem doživel, kakšni so občutki, ko se na nek način umakne, odstrani ali zmanjša.. Sam sem mnenja, da bi moral vsak psihiater, ki kroji usodo nekega človeka tudi sam doživeti psihotično stanje.. Kako? Z zadevami, ki bodo v roku 10 ali najkasneje 20 letih stalnica v psihiatrični obravnavi. Nobenega ne nagovarjam k uživanju teh zadev, vendar je v Sloveniji in po svetu depresija postala preveč razširjena, do leta 2020 pa bo najbolj razširjena bolezen v Sloveniji in najbrž tudi po svetu.. Vrabci na veji čivkajo, da lahko naravne stvari, ki so brez kemije in strupov odženejo depresijo, za 3 ali več mesece.. Psihiatri pa bi morali izkusiti to doživetje, da bi lahko sploh razumeli, kaj se dogaja v glavi, človeka, ki je nor. Te zadeve, o katerih nočem direktno govoriti, (ker nočem, da me vržejo z foruma) učinkujejo, ker smo tudi sami narejeni iz njih. In najbrž, ni greh, če se človek spusti v obred spoznavanja samega sebe, ob spremstvu človeka, ki zna zadevo dobro speljati, nekje v naravi, kjer se človek poveže z svojo prvinskostjo- z naravo. Veliko preberem člankov, ker me te stvari zanimajo in vem, da ta farmacevtska kemija ne pelje nikamor. Probleme samo tlači in odganja, reši pa nič.. Ja lahko reši, da človek hodi v službo, plačuje položnice, vendar je to sistem, kateri nas bo slej ko prej pahnil v pogubo. Ljudi smo zaslepljeni, spimo. Zaradi nenehnega strahu, ki nam ga usiljujejo povsod, od poročil, do šolskega sistema, ki nas uči, da smo kvadrat, čeprav je naš um okrogel, smo uzgojeni v ovce, ki ne vemo zakaj živimo.. Je res vredno, da si delamo betonske džungle, igramo igrice, hodimo v službo, se v petek in soboto napijemo in jovo na novo,,? ali bi raje spoznali kdo smo, od kod smo prišli in kaj je sploh smisu življenja? Sam ga še iščem, in iskati bi ga moral usak? Izkušnja katero sem doživel, mi je odprla popolnoma drugačen pogled na življenje, vem, da ni mej, meje so samo v naših glavah.. Smo res nori tisti, ki moramo, na zdravniških pregledih za službo pojasnjevati, da bomo zmogli biti ovca, in se uklapljati v sistem, ali je nora družba, ki posameznika vodi na rob obupa, da če že ne izgori, poklekne, in se ga nafila z tableti? Ker noče čutiti, ker je izgubil stik z sabo, z matero zemljo, naravo, z ljudmi katere ima rad, in vidi smisu samo u tem, da zavoljo tega, da lahko gleda fb tv, ima vodo iz pipe, žrtvuje sebe, svoje življenjsko poslanstvo in tone..

Sam imam ogromno idej, kako bi “rešil” družbo, vendar moram najprej sam spremeniti samega sebe, in to bi moral narediti usak. Moja največja želja je, da se rešim tablet, doživim to psihozo v polnosti bolečine in radosti ter očiščenja, in h temu procesu vodim tudi ljudi, katere družba meče na rob družbe, ker so drugačni in so nori, oziroma se jim je začel proces duhovnega prebujenja, kateri se je zaradi kvadratne družbe tudi ustavil, kot se je meni..

Zanima me, če poznate sistem zdravljenja v psihiatričnih bolnišnicah na Finskem, kako se zdravijo psihoze ?

Zanima me tudi, ali se sistem zdravljenja psihoz, kaj spreminja? Oziroma, ali imate konference o drugačnih pristopih zdravljenja, oziroma, ali polega dela, ki ga opravljate, raziskujete, še mogoče kakšen drug pristop k zdravljenju?

Poznate kakšnega psihiatričnega ozdravljenca (kot je naprimer Barbara Špruk?

Mislite, da je sistem psihiatrične obravnave dober?

Hvala za odgovore, sam nimam nič proti vam, ker vas ne poznam, vendar upam, da ne spadate v kategorijo psihiatrov, katere poznam.

Moje pisanje mislim, da ne pozna omejitev, ker zelo rad konstruktivno diskutiram, in v tem uživam.. Naj dam še zadnjo misel, katera se mi plete po glavi:

Poslušati še ne pomeni slišati..

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

Verjetno ni mogoče določiti en način ustreznega zdravljenja za vsakogar. Vsak človek se znajde v unikatni situaciji in nemogoče je posploševati. Verjamem, da so zdravila (antidepresivi, antipsihotiki, …) v nekaterih primerih priporočljivi, še posebej takrat, ko človek trpi in v tisti situaciji ne najde izhoda.

Sem pa mnenja, da se po psihofarmakoloških zdravilih poseže prevečkrat. Razlog za to vidim v tem, da veliko zaposlenih v zdravstvu verjame zgolj v kemijsko neravnovesje v možganih, ki naj bi povzročalo psihične težave in ga je mogoče regulirati zgolj s primernimi zdravili. Človeška psiha je izjemno kompleksna in možgani so nedvomno najbolj skrivnostni in neraziskan organ, zato po mojem mnenju vse skupaj ni tako preprosto. Kot psihoterapevt verjamem v zdravljenje skozi besedo in odnos, ki lahko skozi čas zdravita različne duševne in osebnostne motnje, človeka pa opremijo s sposobnostjo, da psihotične epizode niso več potrebne za soočanje s svojimi nepredelanimi vsebinami. Ne morem zanikati, da je lahko, kot omenjate, tudi psihoza zdravilna (inducirana psihoza), ampak sam nimam teh izkušenj.

Z lepimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Hej. Minilo je ze vec let, ne vem ali bos to videl. Zanima me kako si zdaj? Si nasel koga? Jaz sem sla cez podobno kot ti. Poznam šamane in se tudi sama ukvarjam s tem.
Če te še zanima mi piši [email protected]

Pozdravljeni,
vidim da je nekaj objav v čakanju za odobritev moderatorja, zato vas lepo pozivam da odobrite objave.
Mene tudi zanima kakšno je stanje z osebo z vzdevkom “kitomijaši”.

Pozdravljeni!

So bile prazne objave. Zdaj so zbrisane.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close