Najdi forum

Pozdravljeni,

Pred kratkim sem bil priča prometni nesreči s smrtnim izidom. Človeku sem poskušal pomagati vendar je bil na mestu mrtev. …
Ko smo delali vozniški izpit so nas vsi učili kako dajati prvo pomoč vendar… nihče nas ni pripravil nato kako se sestaviš skupaj po travmatičnem dogodku, ko naletiš na hudo poškodovanega človeka, kateremu veš, da mu ne moreš več pomagati. Kako vse to preboleti??? Reševalci imajo za take zadeve pomoč… kaj pa mi…navadni občani, ki se s tem srečamo (upam), da enkrat v življenju?? Nas to mora za vedno zaznamovati?

Lepo pozdravljeni,

prvo kar sem pomislil je kako ste pogumni in dobri, da ste bili pripravljeni takoj pomagati. Težko si predstavljam kako je biti v taki stresni situaciji? Nedvomno je tak dogodek lahko travmatičen. Kako je zdaj vam, kaj doživljate?

Če boste čutili potrebo, da kljub pogovoru v svojem krogu ali tu na forumu, še vedno čutite zaznamovanost, bi vam priporočal obisk strokovnjaka – psihoterapevta/tko in tam spregovorite o vsem kar ste doživeli in tudi zdaj doživljate. Tak proces omogoča tudi lažjo predelavo, prebolevanje. Odgovor na vaše zadnje vprašanje je ne, ta dogodek vas ne rabi za vedno zaznamovati, le ne obračajte se stran od tistega, kar prihaja iz vas, ampak se soočite.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close