Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Psihoterapija težek porod – težave še 5 let kasneje

težek porod – težave še 5 let kasneje

Pozdravljeni.

Ko sem rodila hčerko, skoraj pet let nazaj, je nisem mogla niti pogledati, verjetno so krivi zelo boleči umetni popadki. Sedaj jo imam seveda najraje na svetu, vendar se najin odnos zelo kreše. Pri njej mi manjka potrpljenje. Ne morem oz. ne znam predelati tega, da bi lahko šla mirno naprej in bi bil najin odnos boljši. Ugotavljajo, da ima mogoče hčerka sindrom ADHD, kar vse skupaj še poslabšuje. Pri drugem porodu je bilo manj boleče, na koncu sem se zjokala, odnos s sinom je boljši in bolj sproščen.
Rada bi nasvet, kako predelati celotno situacijo in iti dalje. Mi lahko pomagate s kakšnim nasvetom?

Pozdravljeni,

Če sem vas prav razumel se s hčerko ne razumete najbolje, nimate potrpljenja in se sprašujete kako naprej? Omenjate, da nečesa ne morete predelati. Kaj imate v mislih?

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Pozdravljeni,

predelati ne morem težkega poroda in jeze, ki se je takrat pojavila zaradi tega. Vso moje nepotrpljenje izvira od poroda naprej, kot da je hčerka kriva, da je bila moja porodna izkušnja slaba oz. zelo boleča.

Vem, da ni ona kriva za nič ampak ne vem, kako se naj s tem sprijaznim, da kar je bilo, je mimo, ostala je samo čudovita hčerka, ki jo imam najraje na svetu.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

razumem. V takšnem primeru bi bilo smiselno, da si poiščete pomoč. V psihoanalitični psihoterapiji se lahko bolj poglobite v svoje doživljanje in skupaj s psihoterapevtom počasi osvetljujete svojo duševnost, plast za plastjo in hkrati predelujete svoje vsebine. Mogoče bi bilo to za vas?

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close