Najdi forum

pretirana jeza

Pozdravljeni!
stara sem 50 let imam sedem let staro hčerko ki zahteva zelo veliko pozornosti in včasih mi je to kar odveč, sem od nekdaj bolj hitre jeze in če mi nekaj ne gre se takoj razburim in se teško zadržim da stvar uredim pomirjeno, tako je tudi če me hčerka ne uboga enkrat ali dvakrat rečem lepo potem
pa se derem nad njo, saj vem da ni prav ampak takrat se ne morem zadržati pozneje mi je pa žal
od junija do novembra sem jemala ecitara tablete ker je osebni zdravnik ocenil da imam depresijo
malo se mi zdi da je bilo bolše sedaj jih nimam več,ne vem ali naj rečem zdravniku da mi jih še predpiše ali bi bilo boljše kaj drugega.Zanima me če obstajajo kakšne terapije kako obvladati to hitro jezo in razdražlivost, večkrat tudi naredim kakšno škodo ker nimam potrpljenja naprimer se mi zatakne zadrga in je ne morem odpret sem jih že kar nekaj strgala ker parkrat probam počasi pa ne gre potem pa potegnem z jezo in gre zadrga k vragu, sem pa tudi zelo pozabliva si naprimer shanim neko stvar potem pa pozabim kam in iščem vsepovsod ali pa grem iz kuhinje v shrambo pridem tja pa ne vem po kaj sem prišla.
Zanima me če mi lahko svetujete kakšno terapijo ali pa zdravila
Hvala za odgovor in lp

Pozdravljeni,

prva stvar, ki mi je prišla na misel je, da ste verjetno tudi sami v stiski, ko doživljate tako intenzivna čustva? Zdravila lahko pomagajo pri zmanjševanju simptomov, priporočljivo pa bi bilo, da skušate priti do globljih vzrokov, ki vam povzročajo jezo in kot pravite ste že od nekdaj bolj hitre jeze. Ali lahko s kom spregovorite o doživljanju do vaše hčerke, situacij v vašem življenju ipd.? Za razrešitev naših stisk je pomemben pogovor. Ko spregovorimo naglas o svojih stiskah, hitreje najdemo možne rešitve in nam je tudi lažje. Če imate možnost, vam priporočam tudi obisk globinsko usmerjenega psihoterapevta/tke. V primeru, da želite delati zgolj na zmanjševanju simptomov (jeze), kar sam sicer ne bi priporočal, pa si poiščite kognitivno vedenjsko usmerjenega psihoterapevta/tko ali pa si preberete kakšno gradivo o obvladovanju jeze.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Pozdravljeni!
Hvala za vaš odgovor
Zanima me če vi opravljate takšne terapije in koliko ur bi bilo približno teh terapij,in ali je možno tudi na napotnico ali samo samoplačniško
LP

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

prosim napišite mi sporočilo na [email protected] in vam bom odgovoril.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close