Najdi forum

Pozdravljeni! Sem punca, stara 20 let. V želji po iskanju ljubezni, sem si letos našla fanta, ki je 4 leta starejš od mene. V začetku zveze je bilo vse rožnato. Posvečal mi je veliko pozornosti, mi izkazoval ljubezen na 1000 in 1 način. Zvedela sem, da je imel poleg mene tudi ostale punce. Ko sem to zvedela, sem mu to omenila. Takrat sva se močno sprla, začel me je žaliti in kričati name. Šel je tudi do moje sestre , s katero sta dobra prijatelja, saj sta bila v osnovni šoli sošolca. Začel ji je kazati moje razgaljene slike, moje smse itd. Zvezo sva kljub hudemu prepiru nadaljevala, saj mi je začel groziti s samomorom. Pošiljal mi je slike vrvi in poslovilna pisma. Zdaj sem ponovno hotela končati zvezo z njim, ampak je rekel, da bo šel do mojih staršev, jim pokazal moje razgaljene slike, ter jim povedal za mojo preteklost (kraje, preprodaje drog…). Dejanja, ki sem jih storila v preteklosti močno obžalujem, ampak popraviti jih nemorem, saj je to del moje preteklosti. Ne bi pa rada razočarala staršev, saj tudi vem, da bi bili močno razočarani in bi bili name zelo jezni. Izgubila pa bi tudi njihovo zaupanje. In ponovno mi je tudi ačel groziti s samomorom, saj pravi, da sem mu uničila zvezo. Nevem kaj naj naredim, zato se obračam na Vas po nasvet…
lp

Pozdravljeni,

verjamem, da vam je težko. Slišati je, da vas vaš (bivši) fant izsiljuje z izdajo skrivnosti in grožnjami s samomorom. Po prebranem si predstavljam, da si z njim ne želite biti, vam je pa težko, da bi izdal vaše skrivnosti če mu ne ustrežete. Ne moremo izsiliti, da nas bi imel kdo rad ali želel biti z nami. Skušajte poslušati sebe in najti tisto, kar je dobro za vas.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close