Najdi forum

menopavza, psiha

Pred nekaj dnevi sem doživela hud napad. Nekdo iz družine mi je nekaj nesramnega rekel, hudo me je prizadelo, nisem mogla priti k sebi. Začela sem jokati, najprej samo hlipati, potem pa me je napadel krčevit jok, ki ga nisem mogla obvladati. Glasen jok in stok, ki je kar trajal in trajal. Nisem se mogla pomiriti. Ko sem popila dve skodelici pomirjevalega čaja in popila nekaj tablet persena, sem se nekoliko umirila in zaspala.
Tudi zbudila sem se pomirjena, vendar od teda se mi v vsakem trenutku vlijejo solze. Še tako majhna stvar ozroma prizadetost, povzroča v meni neznosno žalost in hlipanje. Še misliti ne smem o kakžni žalostni stvari, že jočem.
Pa tudi moja psiha ne postala nekam žalostna. Nimam več nobene volje, nobenega zagona, sem pasivna in apatična, kot da me nič ne zanima kot da sem z vsem zadovoljna, toda ob vsakem vznemirjenju, me napade jok.
Najbrž je to posledica nekega nezadovoljstva, ki se je močno vsidralo vame, sedaj pa pride vame iz podzavesti kot jok.
Menite, da si lahko pomagam sama ali naj iščem zdravniško pomoč./

Pozdravljeni,

pravite, da so vas nesramne besede prizadele in to je lahko čisto normalen odziv, vendar pravite, da se niste mogli pomiriti, hkrati pa se vam od tega trenutka dalje, še ob tako majhni prizadetosti, vlijejo solze.

Vprašanje je kaj je tisto kar vas je tako prizadelo, kako se vas je to dotaknilo, da ima tako veliko težo. Glede na to, da gre za psihične vzroke, ki vam povzročajo takšno prizadetost, žalost, hlipanje, pomanjkanje volje in zagona itd., vam priporočam, da skušate več raziskovati s pomočjo psihoterapije. Tam boste lahko globlje raziskali sebe in predelali vzroke za takšno počutje.

Zdravnik vam bo verjetno predpisal zdravila ali pa vas preusmeril k psihiatru. V obeh primerih gre za farmakološko pomoč (z zdravili), ki lahko zmanjšuje simptome, ne bo pa vam odpravilo vzrokov za nastanek težav.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close