Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Psihoterapija Terapija – antidepresivi – travma…

Terapija – antidepresivi – travma…

Spoštovani,

obračam se na vas s prošnjo nasveta, mnenja?!

Star sem 31 in trenutno zivim v AUT. Preko psihoterapije tudi slupinske – Gestalt in Transakcijske analize so se mi skozi sanj manifestirali vsebine iz preteklosti, ki sem je nezavedno kot otrok in tudi najstnik potlacil globoko v sebi, da nisem vedel natancnega vzroka svoje stiske, osamljenosti, obsednosti in zablod, ki sem si jih z obrambnimi mehanizmi lepo zakamufliral in branil svojo “bolečino”. Predvsem odnos z ocetom, ki je bil incestualne narave ter spilnostjo. Psihoteraoiha traja ze nekaj let okrog 5. Sedaj ko sem ozavestil ta nezavedni moski del v sebi se pravi odnos nosim tudi posledice le tega.Od zanikanja le tega, razocaranja in mnogo custva ki niso prijetna ter seveda povezana s preteklimi izkusnjami.

Pred drevi sem tu v AUT obiskal psihiatrinjo, ki mi je predpisala antidepresiv Encitalopram. Ampak odlasam z jemanjem. Bral sem kar obsedno razlicne forume o ucinkih antidepresivov ter nezelene ucinke le teh. Skoraj vsak se tozi za neprijetnimi simpotmi. Zdi se mi, da vsa ta zdravila, ki naj bi pripomogla k boljsemu zavedanju in zdravljenju motenj stereotipno zavracajo in nic koliko prav polematizirajo celo zadevo.

Tudi mene je strah jih zaceti jemati in sicer da mi ne uspelo ven iz tega(mogoce posledica depresije, megativnih, nelogicnih povezav itd,..) ker ko sem bral da se vecina pocuti ob jemanju antidepresivov neprijetno, kot so ne koncetracija, suha usta, glavoboli itd… Mi je prav talo tudi sedaj ko se tako ze nekaj slabo pocutim in se samo bojim da ne bom padel se globlje v brezno.

Zanima me če antideprisivi res izboljsajo pocutje, da ti pomaga bolj zbrano misliti ter k pripomore k boljsi koncetraciji? Saj kot sem omenil pri meni je dolgoročni spomin tako izrazit, kratkoročni pa kot da si ne mirem zapomniti osnovnih zadev, vsakdanjih opravil itd… Veckrat sem tako kot ce ne bi bil tukaj in se znajdem nekje v fantaziranju v sanjarjenju. Potem pa se zacnem jeziti zakaj se mi to dogaja? Da o hipondrocnih prepricanjih ne govorim?!
V glavnem rad bi ven iz tega, tudi s pomocjo tablet ce je potrebno! Samo me je zelo strah in se bojim da mi bo se hujse!

S pozdravi

Pozdravljeni,

hvala za vaše sporočilo. Opravičujem se vam za pozen odgovor.

Čustva, ki jih omenjate in so se pojavila ob predelovanju vaših preteklih izkušenj, so del procesa, ki ste ga s pomočjo terapije odprli. Čustva so normalni del pri predelovanju konfliktov in/ali travm. Kakšna so ta čustva? Ste še vedno vključeni v psihoterapevtski proces? Bi lahko bil tam za vas prostor, kjer bi vse te občutke lahko naslovili?

Slišim, da vas je strah glede jemanja zdravil. Zdravila lahko učinkujejo na zmanjševanje simptomov, ne odpravijo pa vzrokov za nastanek. Glede učinkov in neželenih učinkih vam predlagam, da se pogovorite s svojo psihiatrinjo.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close