Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Psihoterapija panični napadi ali nekaj podobnega

panični napadi ali nekaj podobnega

Pozdravljeni!

Potreboval bi pomoč. Konec zime sem doživel neprijetno izkušnjo in sicer sem padel v nezavest. Zgodilo se je v službi, dopoldan. To naj bi bilo po besedah zdravnice zaradi tega, ker sem na nogah prebolel angino, vmes še smučal, hodil v službo, tisti dan nisem še nič pil in jedel, ker sem zjutraj preden sem odšel v službo moral še peljati otroke v vrtec in šolo potem pa po hitrem postopku v 1h oddaljen kraj v službo. Zgodilo se je nenapovedano, pred tem se nisem počutil slabo, niti nikakršnih znakov nisem imel, kar naenkrat mi je postalo vroče, mehke noge, sem se želel usesti na stol pa na žalost do njega nisem prišel. V času tega dogajanja sem pil kavo z mlekom.

In ta trenutek je zaenkrat spremenil moje življenje na glavo.
Pred tem sem se počutil močnega, sposobnega, zdravega, nasmejanega, dobre volje, sedaj pa sem prestrašen, živčen, veliko stvari me vrže iz tira. Žena je rekla, da sem se karakterno spremenil in da bi rada, da se stari mož vrne nazaj.

Star sem 34let, načeloma zdrav, materialno preskrbljen, žena in otroci zdravi, služba sanjska ampak sicer stresna, plača zelo dobra, tako, da po tej plati vse štima…
Jaz pa živčen in utrujen.

Skoraj vsako jutro se zbudim utrujen, prestrašen, imam mrzle roke in noge, kot, da bi me bilo strah prihajajočega dne. Pride dan, ko sem zjutraj dobre volje, super vse, me pa popoldan ali zvečer zvije.

Strah, ki se ga zavedam je, da bi se mi to ponovno zgodilo, ker potem to pomeni, odpoved, izguba stanovanja, materialno potem pademo dobesedno na dno. Spremenil sem (vsaj malo) način življenja, začel sem zjutraj jest, obvezno spijem vodo zjutraj, kave se odrekam. S športom se sicer ne ukvarjam, poskušam, vsake par dni malo gonit na sobnem kolesu, pravzaprav nisem nikoli bil športnik, vendar sem rad imel košarko in kolesarjenje. Toliko, da sem se preznojil.
To težavo zaenkrat rešujem z občasnim jemanjem Persena Forte, ampak ne bi rad jemal tablet. Nočem jih. Rad pa bi se rešil tega. Zelo rad. In to čimprej.
Na koga naj se obrnem? V familiji nimamo izkušenj s tem, tako, da na njih se ne morem obrniti. Prihajam iz celjske regije.

Najbolj pomembno vprašanje:
Kaj in kako storiti, da se v čimkrajšem možnem času rešim tega oz. teh misli.

Prosim za pomoč.
Lep pozdrav, Ivan

G. Ivan,

predlagam, da osebnega zdravnika vprašate o preventivnih delavnicah Spoprijemanje z anksioznostjo, ki so v vašem ZD zelo pogoste in na delovni nalog, tako da so brezplačne. Tam boste spoznali, kako naše misli vplivajo na naša čustva in telo in načine za sprostitev. V kolikor se stanje ne bo izboljšalo, vam lahko tam potem svetujejo še naprej…

Ivan, pozdravljeni,

lahko, da je ta dogodek, ko ste padli v nezavest deloval kot sprožilec za kasnejše slabo počutje (prestrašen, živčen, utrujen,…). Verjamem pa, da je moralo biti v vas to že prej. Anksioznost in utrujenost sta lahko simptoma vaših notranjih konfliktov ali travm.

Prejšnji post je Buba000 predlagal/a, da obiščete preventivne delavnice spoprijemanja z anksioznostjo. To je lahko en način, ko si pomagate z zmanjševanjem intenzivnosti simptomov. Drugi način je globinska psihoterapija (npr. psihoanalitična psihoterapija), ko se ne ukvarjate s simptomi, ampak iščete in razrešujete vzroke za nastanek. Takšna psihoterapija je daljši proces, vendar je bolj temeljita v primerjavi s simptomatsko obravnavo (delo na zmanjševanju simptomov). Te misli, ki se jih skušate znebiti so del vas in vam nekaj sporočajo. Ponavadi gre za prikrita sporočila, ki izhajajo iz nezavednega in vodijo do izvora težav.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj
nova
Uredništvo priporoča

Hvala za odgovor!

Rajše bi se tega lotil individualno, verjamem, da mi ne bi odgovarjalo, da bi se tega udeleževal v skupini, ker mislim, da se ne bi dovolj “odprl”. Boljše se počutim anonimno.

Eno zelo stresno obdobje je bilo, ko je pred 10leti umrl oče. Takrat dejansko ni bilo časa, za hudo žalovanje, oz. žaloval sem pri sebi. Ko sedaj poštudiram, sem z smrtjo izgubil neko “varnost”, vsaj tako mislim(ne v materialnem ali denarnem smislu).

Potem sem spoznal sedanjo ženo, ki je super oseba, katera mi stoji ob strani, z njo sva si ustvarila lepo družino in vse, sedaj pa po tisti sincopi konec zime, se mi je življenje obrnilo na glavo.

Recimo zadnje dva dni, sem dosti bolj pomirjen zbudim, me še tekom dneva, včasih prime ta aneksioznost ali kaj me muči, ampak, potem nekako preusmerim misli in gre skozi. Nasploh se počutim boljše.

Ker prihajam iz okolice Celja, mi je malce predaleč, se voziti v LJ na posvetovanja.

Mogoče poznate koga iz savinjske regije ali pa šaleške, katerega bi mi priporočili?

Hvala za odgovor in lep pozdrav,
i_s_p

Ivan, pozdravljeni,

z brskanjem po sebi se odpirajo razna področja naše osebnosti in kot pravite se tudi vam. To je tudi način za razreševanje težav, ki jih opisujete. Za kontakt vam lahko svetujem v Mariboru ali Ljubljani iz savinjske ali šaleške regije pa žal ne. Če vam s tem lahko kaj pomagam me kontaktirajte.

Srečno in lep pozdrav,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close