Najdi forum

Ne vem kaj se dogaja

Živjo

Sem star 18 let in zadnje 3 tedne se počutim oddaljeno. Zelo težko bi opisal kaj popolnoma se dogaja. Počutim se kot da na pol spim oziroma nisem čisto pri sebi. Vsak dan ko se zbudim upam da bo boljše, tudi več stvari pozabljam in zelo težko se skoncentriram na neko stvar. Nisem prepričan kdaj se je to začelo, ampak morda od dne ko sem spil nekaj alkohola, saj sem drug dan imel mačka in od takrat se počutim vse slabše. Alkohol pijem redko in živim zdravo. Nekaj dni nazaj sem spil še eno pivo in po tem sem se drug dan počutil kot da imam še večjega mačka tudi z bolečinami v trebuhu. Zelo težko preživljam zadne 3 tedne saj imam moten spomin ter nemoram normalno razmišljati.

hvala za odgovor,
lp.

Pozdravljeni,

opisujete simptome, ki so lahko posledica marsičesa. Ste v zadnjem obdobju pod večjim stresom? Se je dogajalo ali zgodilo kaj nenavadnega, presenetljivega? Kako ste vi v zadnjih tednih?

Lahko napišete bolj podrobno o tem, da “niste čisto pri sebi”? Kaj doživljate ob tem?

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Zdravo

Hvala za odgovor!

No kar se tiče tega kar se dogaja okoli mene, je v zadnjem času vse uredu. Razumem se z prijatlelji ter družino in nimamo nobenega kreganja in kaj podobno.
Dneve preživljam normalno kot sem jih prej in sem dobre volje, vendar pa kot sem že omenil prej imam gor naštete simptome, ki pa jih zelo zelo težko še dodatno opišem. Glede tega da nisem čisto pri sebi lahko opišem samo, kot da napol spim ali nekaj podobnega, zelo težko je preživljati tako ker se je težko skoncentrirati na neko stvar. Ko se zjutraj zbudim je najtežje, saj se počutim grozno oziroma zmedeno še kakšne 3 ure po tem ko vstanem pa tudi če spim 8, 9 ali 10 ur. Sploh nevem več kako je živeti brez tega ker sem že pozabil, to se dogaja zdaj že kakšen mesec in zaenkrat negre na bolje.

lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

velikokrat se zgodi, da so vzroki za takšne težave skrivajo v nezavednih vsebinah, ki delujejo na nas po raznih kanalih našega psihičnega aparata. Da bi izključili telesne vzroke za vaše težave je dobro, da obiščete osebnega zdravnika in mu/ji poveste za svoje težave. V primeru, da ne bo nobenih posebnosti vam predlagam, da poizkusite s psihoterapijo, kjer boste lahko skozi pogovor in strokovno vodenje prišli do morebitnih nezavednih vzrokov in na ta način tudi razrešili vaše telesne (in morebitne psihične) težave.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Zdravo

Hvala za pomoč.

Torej danes sem šel k osebnemu zdravniku. Povedal sem mu za svoje težave in ta me je napotil k psihologu. No ko pa sem odhajal od zdravnika pa sem se spomnil na nekaj kar bi bil morda razlog za moje počutje. Namreč nekaj let nazaj, ko sem prišel v srednjo šolo sem zgledal najmlajši v razredu in takšne so bile tudi reakcije drugih sošolcev ter ljudi v šoli, imel sem strah pred hojo v hodnikih ker sem imel občutek da me vsi gledajo in se iz mene norčujejo. No zdaj ko sem malo starejši sem mislil da je ta strah izginil, vendar še vedno postanem ”živčen” ko hodim nekje kjer je veliko ljudi ali pa ko me nekdo gleda postanem nervozen saj se prestrašim da si o meni misli nekaj slabega. Nisem prepričan ali lahko to sproži gor naštete simptome in zakaj bi jih sprožilo šele zdaj in ne takrat na začetku, prav tako po občasnem pitju alkohola se to še malo poslabša.

hvala za vaš čas! 😀

lp

Pozdravljeni,

seveda, z veseljem. Me veseli, da ste poiskali pomoč. Ko boste iskali psihologa vam priporočam, da poiščete takšnega, ki je strokovno usposobljen za psihoanalitičnega psihoterapevta.

Tako se počasi odpira tudi vaše nezavedno in prihajajo na plano razni spomini in občutja. To je že začetek procesa zdravljenja. Uspešno raziskovanje vam želim…

Srečno in lep pozdrav!

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close