Najdi forum

Alkohol in napadi panike

Zivjo,
Stara sem 18 in mam anksioznost s panicnimi napadi. Nekaj casa je bilo zelo grozno vendar zdaj se je stanje izboljsalo.. Opazam pa, da vedno ko grem ven in pijem alkohol(govorim o zelo malo kolicinah) dobim napad panike in grem domov.. Nisem obcutila obcutka pijanosti ze dve leti in pogresam hodit ven s prijatelji. Zakaj me vedno zgrabi na alkoholu? Naj se povem da mi je psihiatrinja rekla, da se mi to dogaja ker sem konzumirala travo (tudi trave vec ne morem)

Pozdravljeni,

opojne substance lahko različno vplivajo na naše telo in psiho, tudi s psihičnimi ali telesnimi reakcijami. Lahko so sprožitelj, ni pa nujno. Ali se panični napadi pojavijo samo, ko pijete alkohol?

Panični napadi so kot rdeča lučka na armaturni plošči, ki nam javlja, da je v nas nekaj nerazrešenega. Ponavadi se tega čisto ne zavedamo, čutimo pa lahko različne simptome – tesnobo, panične napade, depresivno razpoloženje, telesne težave ipd. Ni enostavnega odgovora zakaj se vam panični napadi pojavljajo, bi bilo pa dobro če bi o tem bolj podrobno spregovorili in raziskali vaše notranje dogajanje. Priporočljivo je, da to storite s strokovnjakom – psihoterapevtom/tko.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close