Najdi forum

Potlačena čustva

Pozdravlje..Bom poskusila čim bolj na kratko opisati situacijo.Možu je pred petimi leti umrl oče s katerim sta bila zelo močno povezana.Njegova smrt je bila za vse velik šok.No in od tega dogodka mož ni več ista oseba.Pravi ?da je tisti dan umrl tudi sam.Zapirati se je začel vase,tuhtal,itd. Zdi se mi da še vedno ni odžaloval oz.sploh ni.Imam občutek ,da je vse skupaj nekam potlačil in to ni uredu.Posledično sva se odtujila tudi midva in sva v postopku ločitve.Pravi ,da ima drugo.Ona ga baje razume,lahko ji vse zaupa itd.Jaz pa mislim ,da samo beži.Stran od vseh problemov,žalosti in potlačenih čustev.Ampak sam pred sabo ne moreš zbežati.Slej kot prej pride vse za tabo.Kakšno je pa vaše mnenje.Je možno,da çlovek zanika svoja čustva oz.da ne odžaluje? Jaz imam skoz občutek da se on “tolaži” s to žensko,samo zato da se mu ne bi bilo treba soočiti s svojo stisko.

Pozdravljeni,

hvala za vaše sporočilo. Vsak človek se po svoje odzove na težke situacije. Kot pravite, je možno, da bi se vaš mož tolažil s to žensko in tlačil svoja čustva, lahko pa da tudi ne. Možnosti je veliko in odgovori se skrivajo le v njem.

Ločitev partnerjev je v nekih delih podobno težka in travmatična kot smrt. Kako ste vi, vaše žalovanje in čustvovanje? Si predstavljam, da je to za vas težko obdobje. Kaj rabite zase?

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Pozdravljeni
Hvala za odgovor in vaše razmišljanje.Glede na situacijo bi rekla ,da sem po začetnem šoku uredu.Na začetku sem čutila itdajstvo,jezo in krivila sem sebe.Trenutno sta otroka z očetom in naj se sliši še tako egoistično sem rabila ta čas zase.Lahko rečem ,da sem bolj mirna in optimistično gledam naprej.Vsekakor si bom vzela čas ,da razmislim kaj je šlo v zakonu narobe,da ne bom v bodeče ponavljala istih vzorcev.Razmišljam pravilno?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

se opravičujem za pozen odgovor, sem spregledal to sporočilo.

Vzamite si čas zase, da začutite kaj si želite in kaj je za vas prava pot. Pomembno je, da znamo poskrbeti zase in šele potem lahko nudimo oporo drugim, težko pa rečem, da obstaja pravilno razmišljanje.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close