Najdi forum

Pozdravljeni.
Namenoma ni v sestavku nič konkretnega, saj ne želim, da bi me kakšen laik prepoznal in me prišel reševati takrat, ko bo najmanj treba in povzročil še kakšno neprijetno situacijo za vse in nič drugega.

Pišem v upanju za konkreten nasvet, kam se še obrniti, saj se mi zdi, da me nihče ne jemlje resno.

Takoj, ko omenim preobremenjenost in stres vidim, da so že vsi naravnani na: aha, še en težak, hipohonder ali lenoba, saj smo vendar vsi preobremenjeni. In odneham. Ne povem do konca, saj mi itak ne verjamejo niti tega, da je vsega preveč.

Ne da se mi več, pa tudi, če bi se mi, itak je vse skupaj nerešljivo, zakaj potem. Brez strokovnjaka vsekakor ne, do strokovnjaka pa ne pridem. Pa še za to ne vem, ker so težave konkretne in zahtevajo konkretno rešitev, se mi pa vse bolj zdi, da ne obstaja, če pa že obstaja, je pa kljub temu ne bo. Delam, spim, travmiram, se kaznujem na precej domiselne načine. To je bolj ali manj vse. Socialne mreže nimam, pogrešal me nihče ne bo, nihče ne bo na slabšem, prej kakšen posameznik malenkost na boljšem, če bo hotel vzeti kaj materialnega, kar mi je uspelo spraviti skupaj.

Tri tedne časa imam, da uredim stvari, ali pa tri tedne časa, da najdem nekoga, ki me bo resno vzel.

Obstaja kje kdo, ki ni samo za mlade, ki bi me ne samo usmerjal nekam drugam k nekomu drugemu? Telefonska ali mail nekoga, ki ni samo za usmerjanje sem in tja k nekomu tretjemu. Po izkušnjah me usmerijo nazaj k osebnemu zdravniku, to pa nima smisla v mojem primeru.

Pozdravljeni!

Sem večkrat prebral vaše sporočilo. Si želite priti do strokovnjaka, ki vas bo jemal resno. S strokovnjaki imate slabe izkušnje, z laiki se ne želite pogovarjati. Pravite, da ko omenjate stres in preobremenjenost, so že vsi naravnani negativno – “še en težak, hipohonder”. Ali je to nekaj, kar so izrazili ali kar ste si predstavljali, da si mislijo? Če je drugo, ali je potem možno, da ste jih samo tako doživeli? Morda niso tako mislili?

Glede na opisano bi potrebovali strokovno pomoč psihoterapevta, morda tudi psihiatra. Pišete kot, da razmišljate o suicidu? Pomembno je, da o tem spregovorite – s strokovnjakom, bližnjo osebo in zdravnikom! Verjemite, da se lahko počutite bolje in je takšno počutje lahko zgolj začasno. Tudi zdravila (npr. antidepresivi) lahko zelo veliko pomagajo, da se vam počutje hitreje izboljša.

V našem zdravstvenem sistemu psihoterapevtske pomoči praktično ni mogoče dobiti, zato imate tudi verjetno takšno izkušnjo preusmerjanja od enega zdravnika (ali strokovnjaka) do drugega. Zato boste morali, po vsej verjetnosti poiskati pomoč psihoterapevta samoplačniško. Pomembno je, da lahko poveste vse kar vam leži na duši, psihoterapevt pa vam bo skušal pomagati pri ozaveščanju, predelovanju itd. Potem je že takoj lažje. Naj vas opogumim s tem, da se podobno kot vi počuti veliko ljudi. Hkrati je trenutna negotova situacija težka za vse in so zato naše šibke točke še toliko bolj ranljive in pride še do poslabšanja. Zato je v teh časih tudi več stisk.

Ste dobrodošli, da še kaj napišete.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close