Najdi forum

anxiety ali kaj resnejšega

Pozdravljeni,

ne vem, če je tole pravi forum glede na to, da nimam diagnosticirane anksiozne motnje pa vendarle me skrbi moje počutje zadnji mesec oz poslabšanje v zadnjih 3 dneh.

Star sem 17, živim precej normalno življenje, delam za šolo, poleg šole pa še razne kulturne dejavnosti. Zadnji mesec se počutim slabo, zelo sem utrujen. Sprva sem mislil, da imam težave z želodcem, pa sem spil iberogast parkrat pa ni bilo nič bolje. Že ko se zbudim mi je slabo. V zadnjih 3 dneh pa se je poslabšalo, utrujenost je hujša, počutim se izjemno slabo. Družim se ne, tako, da korona definitivno ni :). Včasih se potim, pa ne pogosto. Imam takšen občutek cmoka v grlu, ki mi je precej neznan, saj težav z neko pretirano nervozo do sedaj nisem imel, je pa občutek zelo podoben tistemu ko sem bil okoli česa res živčen, le s to razliko, da sedaj nimam razloga za živciranje, saj sem doma in delam od doma, redno jem in počivam. telovadbo mi je počutje trenutno onemogočilo. Hrana mi sicer kar paše, čeprav mi je včasih precej bolj. Ne bruham (zaenkrat) prav tako nimam vročine ali česa podobnega.

Skrbi me, da sem resno zbolel, saj takšnih simptomov še nisem imel. Tudi tako bolnega se nisem počutil še nikoli. Vsaj ne na takšen način.

Lep Pozdrav, H

Pozdravljeni!

Opisujete nekaj podobnega kot takrat, ko ste bili glede česa res živčni. Morda ste res? Glede na trenutno življenjsko situacijo bi bilo za pričakovati, da je vsak v stiski, vsaj v določeni meri. Negotovost, ki nas obkroža nemalokrat pritisne na naše šibke točke – bodisi telesne, bodisi psihične. V primeru, da moja teza drži, bi bilo vaše slabo počutje povezano s tem, da ste odrezali svoja čustva glede trenutne situacije (npr. strah, jeza, žalost ipd.) in namesto čustev čutite telesne simptome. Še posebej želodec je velikokrat povezan s čustvi – npr. “kako prebavljamo čustva”.

V vsakem primeru je smiselno, da preverite svoje telesno stanje pri svojem osebnem zdravniku in izključite morebitne telesne vzroke za vaše težave.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close