Najdi forum

Ljubosumnost in ne marajo. Zmeraj jokam!

Pozdravljeni,

Imam en problem, ki mi nihce ne more pomagati pri tem. Ne prinasam to, da mi lazejo pred ocmi, da so ljubosumni do mene sam ne najdem razloga zakaj mi to delajo? Sem 1 leto porocena z mozem se zelo dobro ujemava, vendar eno noc sem mela “stisko” v sebi kar “napadala” sm ga povlekla sem ga za srajco in sem bila jezna v tistem trenutku vendar tudi zalostna nevem zakaj sm mu to naredila, kar iz sebe je prisel ta napad moram priznati, da ko sem to naredila sem se nekako olajsala duso? A bi mogla biti jezna / zalostna na koga drugega?

Ziviva pri njegovih starsih. Kar strah me je priznati, da imam obcutek, da me ne marata. Stara sta 60let oba tako izgledata umirjena vendar, njegova mama kar dost mi laze vecinoma zanika vega, “brani svoje druge otroke” meni in moza “prikriva stvari” Zalotila sem jo pri telefoniranju wow kaj je tle bav bav vendar … mi je zacela tako grdo zanikat hotela me je spraviti ob zivce in me delati “budalo” ZAKAJ je skrivnost da je govorila ni hotela priznati? hotela me je prepricati da NI govorila po telefonu ceprav sm jo videla in jo slisala? Tako me je prizadelo tole ker sem mislila da tukaj v druzini mi ne bo nihce verjel razen moza.

Ne pocutim se dobro tukaj, ponoci, sam jokam in jokam travmastvo kot da mi nocejo v dobro, z Mozem nimava se moznosti, da greva na svojem, nimava prav veliko denarja, zdaj zaradi korone, ni delal veliko. Sama se boriva, da ziviva, da greva po svojem , z sestro in brata od moza se ne pogovarjava veliko oz sva oddaljena in ni take povezave da si zaupamo.

Kadar sem sem bila pri svojih starsev nekako tudi tam so bili drugacni problemi.

Vendar nevem zakaj moram tudi tukaj terpeti take situcije?

ZAKAJ IMAM OBCUTEK, DA ME NIHCE NE MARA ? ZAKAJ moram prinasati LAZI IN LJUBOSUMJE V DRUZINI. ZAKAJ MI TO DELAJO?

In kadar jim povem resnico jih ZABOLI mi lazejo ponovno, nevem zakaj so ljubosumni do mene? Saj nisem Princessa, saj nimam veliko denarja, saj nisem slavna…Preprosto ne prinasama tega vec.

Imam depresijo, ki se vcasih konca z panicnimi napadi, kadar jokam si pravim: ” Vsi so srecni imajo srecno zivljenje z mozem imajo otroka, razumejo se z tastom in tasco samo jaz imam smolo v zivljenju samo jaz se “moram ubadati stem da mi lazejo.

Zelim nekam pobegniti dalec, dalec od vseh in vsega, imam eno zivljenje hocem da zivim in ne trpim..

Verjemite, jok ki ga imam ne bo nikoli odsel prevec tukaj je vsega.

mogoce se ukvarjam stem veliko ampak vpliva na moje pocutje na moje zivljenje niso odkriti z menoj.

Mene ne marajo , me ne spostuje nihce, Na sreco to da me sam moz mara in mam sam njega.

Za ostale sem Grdiracek.

Pozdravljeni,

imate težko situacijo in vidim, da vam je zelo hudo. Ne poznam podrobnosti odnosov, ki jih opisujete in zato težko karkoli komentiram. Kot pravite svojemu možu zaupate – ali se o vsem tem lahko pogovarjate z njim?

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Z mozem se dobro ujemava, njemu povem vse kar mi lezi notri v dusi in tako se vsaj malo dobro pocutim cez nekaj dni pa jokam sem depresivna ker me “tukaj” v tem prostoru ne marajo pa nevem zakaj se tako obnasajo do mene, zakaj? ce sem jaz do njih zelo dobra, dobro ravnam z vsemi.
Kadar mozu recem da mora nekaj narediti in da se mora pogovoriti z njegovo mami mora mu rečti da naj to neha pravi: Ja jaz mu lahko recem vendar se moram kregati do konca z njo in se slabo konca” Tudi ko smo se pogovorili o necem njegovi mami postane slabo in “Pogovora je preprosto konec” NIC v druzini ne moremo RAZČISTITI zaradi njene slabosti.
Pravi moz, da ko sem jaz doma ne slisim kaj takega da bi ti kaj rekli ko sm doma…mogoce namerno mi to delajo ko njega ni vendar ko je doma moz povem situacijo kaj / ce so mi kaj takega naredili pravi : “Jah kva naj jst? A nj se z njimi kregam?, saj sem ze probal pa sj ves kako se konca njej bo slabo to je to”

Eno besedo ne mores rečti zaradi njene slabosti …

Resno Človeku bi se zmešalo tukaj notri

Veliko sem prezivela in trpela. jokala uf pa se kar jokam ker sem depresivna , Velikokrat sem hotela odditi od tukaj in njega zapustiti in kadar sm jokala sm padla skupaj, …Spet sem se pobrala in se kar poslusam tele fore tukaj ki jih imajo do mene . Enostavno nekaj je narobe z tem folkom tukaj.

Si predstavljam, da je situacija za vas nevzdržna. Verjetno bi bila rešitev, da se umaknete iz tega okolja, vendar vam je verjetno to tudi težko izvesti?

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close