Najdi forum

Pozdravljeni.

Že dalj časa opažam, da sem popolnoma neskoncentrirana, ne zainteresirana in brez volje za učenje. Naj vam povem primer. En teden pred izpitom na faksu si vse organiziram kdaj se bom učila, iz kje, koliko časa bom delala zapiske. In od začetka ko delam zapiske mi je še vredu in mi ni problema. Potem ko pa nastopi dejansko učenje pa zmrznem. Tudi če nimam telefona, glasbe, tvja, dejansko ničesar , se preprosto ne morem skoncentrirati in začeti učiti. Več ur lahko gledam čez okno in samo razmišljam o stotih različnih stvareh. Ko minejo ure pa vidim, da sem še vedno na prvi strani zapiskov. Tudi če vem da se res moram naučiti preprosto ne morem osredotočiti možganov samo na učenje. Prosim, če imate kakšen nasvet.

Pozdravljeni!

Opisali ste vašo težavo, ali lahko poveste še kaj več o sebi? Kaj se vam dogaja v življenju? Vas kaj okupira, obremenjuje? Ste zadovoljni z izbiro faksa? O čem razmišljate, ko se ne morete učiti? itd.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Z izbiro faksa nisem preveč zadovoljna saj mislim, da to delo ni zame. Zbrala sem ga za to ker nisem imela najboljšega uspeha d abi lahko šla kamorkoli sem si želela. Ko se mi to dogaja razmišljam o vsem o preteklosti ali pa tudi si domišljam zgodbe o prihodnosti, o čemerkoli dejansko. Nič specifičnega. Malo več o meni: stara sem 21 let, spim recimo povprečo 7 ur tudi 8, vmes se zbudim vsaj 3x, tako da bi rekla da kar slabo spim. Zadnje čase, se pravi od korone se tudi ne ukvarjam več s športom toliko, in ne jem preveč zdravo. Seveda ne jem vedno samo hitre hrane vendar tudi ne jem samo solat in sadja. Ko se zbudim sem zelo slabe volje verjetno ker nisem dovolj naspana, velikokrat sem tudi žalostna brez razloga. Ali pa čez dan postanem žalostna čeprav sem bila zjutraj dobre volje. Sem pa tudi oseba ki veliko sanja, nevem če je to pomembna vendar bi lahko rekla da skoraj vsako noč sanjam, lahko imam tudi po več sanj in se zbudim vsa zmedena in utrujena. Velikokrat sanjam o prijateljica iz preteklosti, s katerimi se zdaj ne pogovarjamo več. Mislim, da zaradi tega ker jih pogrešam. Ker sedaj imam poleg fanta samo dva oziroma enega prijatelja. Velikokrat pa me tudi boli glava kdaj tudi po en dan če ne vzamem tableta, boli pa me zadaj do vratu in nikoli spredaj ali pri sencah.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

glede na vaš opis se pojavljajo vaše težave na drugih področjih in posledično imate težave pri učenju in koncentraciji. To je normalno, ker ste okupirani z drugimi temami. Poleg tega niste zadovoljni z izbiro faksa.

Nedvomno so sanje zelo pomemben del. Lahko ste zelo zadovoljni, da se spomnite svojih sanj, ker veliko ljudi se jih ne. Navsezadnje so sanje odraz našega nezavednega in tudi ključ do razrešitev naših težav. Sicer gre za zakodirane vsebine, ki jih je večkrat težko odkodirati brez pomoči tretje osebe.

Žalost, ki jo doživljate lahko kaže na določene nepredelane notranje vsebine, ki vas potem okupirajo. Prav tako je lahko znak nepredelanih notranjih vsebin glavobol.

Če imate možnost vam predlagam, da poizkusite s psihoterapijo.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close