Najdi forum

Veckrat berem vase odg, ko pravite, da je dobro, da se s kom pogovoris. Ali to res pomaga? Meni se zdi, da ljudi, prijatelje ali sorodnike noro obremenjujes s svojim slabim eazpolozenjem, tezavami z depresijo itd in te moralo kar naprej prepricevati, da ni vse tako crno. Si mislim, da je to za njih grozno in scasoma se te zacnejo tudi prijatelji izogibati.. komu naj torej ‘ zaupam’ svoje tezave vsak tden? Meni je grozno da joh obremenjujem.. namesto da trpim samo jaz, trpi se sorodnik, ki poslusa. Ali to res meni kaj pomaga???

Jaz mislim, da vsak pogovor pomaga, kot pa da držimo to v sebi. Jaz imam tud podobne težave, ko si jih zapisala. Če hočeš, mi lahko pišeš na gmail: [email protected]
vsak pogovor pomaga, pa čeprav si izmenjava samo par besed.

Pozdravljeni!

Po mojih izkušnjah pogovor večkrat pomaga kot ne. Veliko lažje je, če povemo kaj nam leži na duši, saj se s tem tudi razbremenimo.

Normalno je, da so naši odnosi namenjeni vsem temam, tako veselim, kot tudi žalostnim in težkim. Veliko ljudi je zadovoljnih, ko jim kdo dovolj zaupa in pove kaj ga pesti. Se pa res, tako kot opisujete, velikokrat zgodi, da ljudje s svojimi namerami po pomoči velikokrat obupajo, saj skušajo pomagati z nasveti, ki prizadetemu večkrat ne pomagajo ali pa jih le-ta ne more upoštevati. Zato se ljudje izčrpajo. Za dolgotrajno izboljšanje bi bilo priporočljivo obiskovati redno psihoterapijo.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close