Najdi forum

Pozdravljeni,

sem mladenič, star okoli 20 let in imam že od otroštva ( 4.razred) težave z obsesivnimi mislimi (nasilne podobe, deviantne seksualne podobe, podobe smrti bližnjih), ki se mi pojavljajo brez da bi jih hotel priklicati. V zadnjem času jih je sicer manj, saj mi uspeva ne ukvarjati se z njimi, imam pa zato velike težave z umazanijo in umazanimi prostori. Vsakič ko vidim kakšno umazano površino jo preprosto moram očistiti, če pa pridem v kakšen umazan prostor izcmven mojega doma, se počutim zelo zelo neprijetno.
Obenem pa opažam (mogoče se vam bo zdelo čudno) da zelo težko prenašam zvok mlaskanja. Na živce mi gredo tudi določene besede, pa čeprav ne vem zakaj.
Za povrhu pa sem tudi zelo zaskrbljena oseba, ki jo skrbijo zelo banalne reči. Na primer če se peljem mimo avta in se mi zazdi da sem šel preblizu, se čez nekaj metrov ustavim da bi preveril, če ga slučajno nisem opraskal (čeprav se ga nisem dotaknil), ali pa se peljem s kolesom mimo pešca in se mi pojavi misel da sem zapeljal preblizu in se spet ustavim in pogledam nazaj, če ga slučajno nisem zbil ( pa čeprav se ga nisem dotaknil).
Zanima me če so ti simptomi normalni pri OKM, ali se mi “meša”?

Že vnaprej hvala za odgovor in lep pozdrav

Pozdravljeni!

Lahko ste brez skrbi, ker se vam ne “meša”. Kar opisujete so simptomi, ki nakazujejo na določene težave, ki so se ustvarile v zgodnjem otroštvu. Ti simptomi se običajno kažejo z obsesivnimi mislimi in kompulzivnim vedenjem. Priporočam, da se obrnete po pomoč na poglobljeno obliko psihoterapije. Upam, da sem vam odgovoril.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close