Najdi forum

Depresivna in zelo nesigurna

Pozdravljeni
Trenutno vam pisem, ker imam zdaj volje do tega hkrati pa se mi zdi brezveze da sploh napisem kaj o tem. Nevem kaj naj povem najprej, imela sem pred dvema tednoma neko “razpolozenje” v sebi, da sem “sita vsega” sita sem bila sorodnikov, na zivce mi je sla vsaka stvar, ki so jo naredili doma, preprosto nisem imela zivcov, da kaj naredim, najbolj me je prizadelo, da sem tudi mozu rekla ” da ti tudi ti mi gres pocas na zivce” nevem rekla sem mu Ali je to normalno, da sem ti to rekla, kaj se dogaja z mano? , da te imam toliko rada pa da ti to recem? Ceprav imam obcutek v sebi, da bi ti morala to recti , apak hkrati pa tudi NE, ker te imam zelo rada, rekla sem mu “Jaz moram oditi moram te zapustiti in biti sama” … To je bil najtezji trenutek v mojem zivljenju obadva sva jokala, cez 5-10 min ko je reku pridem nazaj da se grem osvezit, sem mu rekla: “Jaz te imam zelo rada zato…(mislil je da grem) Te NE bom zapustila,

Ampak v sebi imam pomesane obcutke, in tudi sama nevem zakaj se mi to dogaja. Zdi se mi da Ljudem, ni vsec da sva skupaj.

Velikokrat mu pravim, da grem da moram iti zakaj? ce ga imam rada, ce noces z njemu imeti otroke.? Zelo slabo sem se pocutila zadnje case. Stara sem 26 let.

Depresijo imam kar ze nekaj casa in enkrat je v redu enkrat ne, enkrat se tako pocutim, drugic pa drugace reagiram, priznam da sem izgubila 2 osebi v zivljenju in borim se in trudim se ziveti naprej ampak ne mine 1 teden me prizadane jok.

Potem imam pomiselke, moz hoce otroka, jaz tudi, potem mine 2-4 dni v sebi cutim, da nocem se…potem se pa vprasam zakaj ne? ce hocem tudi jaz zakaj kaj je z mano??, ne da sem nesigurna ampak res katastrofa sem.

Tudi sama nevem, kaj se mi dogaja, kaj naj naredim.

Pozdravljeni!

Ni neobičajno, da imamo ljudje v sebi konfliktne občutke. Kot pravite, si po eni strani želite ostati s partnerjem, po drugi pa ga želite zapustiti. Razlogi za to so lahko različni, imajo pa skupen imenovalec – razne izkušnje v življenju, ki nas oblikujejo. Lahko, da gre za razloge, ki so ozaveščeni, lahko pa gre za razloge, ki se jih ne zavedamo pa vendar vplivajo na naše počutje in ravnanje. Naprimer, razlogi za vaše notranje konflikte so lahko potlačena čustva ali spomini, imajo pa direkten vpliv na vaše doživljanje in ravnanje.

Predlagam vam, da si poiščete psihoterapevtsko pomoč, kjer si boste lahko lažje razjasnili kaj se z vami dogaja in na podlagi tega tudi lažje začutili kakšna je vaša pot in kaj si dejansko želite.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close