Najdi forum

Pozdravljeni.

Upam, da sem se obrnila na pravi forum in mi boste znali pomagati.

Pred skoraj enim letom so moji mami odkrili bolezen, ki se imenuje Kognitivna motnja. Vendar do skoraj enega meseca nazaj niti nebi izvedela zato bolezen, če nebi doma našla papirja na katerem piše, da ima mami pregled januarja. Ves ta čas pa nam je trdila, da ima probleme z ščitnico verjetno ni hotela, da nas doma skrbi saj smo zelo povezana druzina med sabo. Velikokrat sem se hotela z njo pogovoriti o tej bolezni, da bi sama lahko izvedela cim vec saj ji zelim pomagati in stati ob strani, vendar me vedno ignorira ali pa se na koncu skrega z mano in rece, da to ni nic, da bo minilo. Cez dalje bolj me skrbi malo sem prebirala na internetu in videla, da se lahko po enem letu razvije tudi Alzhaimerjeva bolezen. Zelo me skrbi za mamo, saj si res ne zelim da pride do cesa takega. Njeno razpolozenje pa ponavadi zelo niha in vidim, da se vcasih kar malo zgubi ne spomni se vsega takoj, zelo tezko je to gledati.

Zanima pa me tudi ali je mozno, da odidem sama h njenemu osebnemu zdravniku na pogovor, ce bi mi lahko on povedal vec o njeni bolezni brez njene vednosti, saj vem da ji nebi bilo prav, ce bi jo vprasala zato.

LP. Vrtnica

Pozdravljeni,

kolikor je meni znano zdravnik ne sme govoriti o zdravstvenem stanju svojega pacienta, saj velja načelo zaupnosti.

Si predstavljam, da vam je zaradi maminega zdravstvenega stanja težko in skušate zvedeti kaj se z njo dogaja, ampak mama o tem ne želi govoriti. Pri tem vi ne morete narediti več kot ste – izrazili ste željo, da bi vas vključila, vendar tega ne želi. Kar lahko storite je, da skušate to sprejeti in predelati svoja čustva, ki se vam ob tem pojavljajo.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close