Najdi forum

Pozdravljeni,
ze vrsto let se soocam z anksioznostjo. Nekaj let sem dozivljala panicne napade, ki so se umirili. Oz. sem si prilagodila zivljenje tako, da jih ne dozivljam. Imam pa nenormalne telesne simptome ze ob najmanjsem stresu. Takoj mi zacne preskakovati srce. Drugace sem zdrava, 2 leti nazaj sem opravila preiskavo s holterjem in uz. Vse ok.
Ogromna tezava nastane, ce se kakorkoli izpostavim. Primer: 2 dni nazaj sem imela razgovor za sluzbo. Takoj, ko sem prisla v pisarno, mi je srce zacelo divje razbijati, preskakovati, utrip mi je skocil na 150, mislila sem da me bo konec. Komaj sem se po 15 minutah malo umirila, izginilo pa ni, dokler nisem zapustila stavbe. Razgovor je trajal 30 minut. Sluzbo sem sicer dobila, ampak mi se zdaj ne gre v glavo, kako sem prikrila celotno situacijo. Da se ni opazilo kaj se mi dogaja.
Kako si lahko pomagam, da do taksnih simptomov oz reakcije sploh ne pride? Še danes čutim, da sem utrujena zaradi tega.
Stara sem 31 let in imam 3 otroke.
Hvala za vaš cenjen odgovor.

Pozdravljeni,

naj vam najprej čestitam za novo službo! Bom skušal na kratko razložiti kako si predstavljam vaše težave. Vsak posameznik je sestavljen iz dveh medsebojno povezanih delov, telesa (some) in psihe. Telo lahko vpliva na psiho in tudi psiha lahko vpliva na telo. V vašem primeru se nepredelani čustveni in psihični elementi kažejo v simptomih paničnih napadov. Kako si lahko pomagate, da to takšnih simptomov sploh ne pride? En način je pomirjanje simptomov (meditacija, izpostavljanje stresnim situacijam, sproščanje ipd.), drugi način pa je razreševanje nezavednih vzrokov za vaše težave, ki so, kot sem že zgoraj omenil, nepredelani čustveni in psihični elementi.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close