Najdi forum

Pozdravljeni

Ze od sredine januarja imam tezave z dihanjem. Potreba po globokem vdihu. V grlu dobim obcutek, kot da se mi naredi nekaksen cep oz nabere sluz in takrat se pojavi tudi potreba po globokem vdihu. (Obcasno me tudi obliva vrocina ali me pa zebe, postane me strah, obcasno cutim pekoc obcutek v prsnem kosu, ki mine v sekundi dveh). Ko zelim globoko vdihniti nemorem do konca zajeti zraka kot da mi nekaj zapre dihalno pot. Po kaksnem 5 poizkusu mi koncno uspe da zajajem dovolj zraka. To se ponavalja skozi cel dan. Ponoci teh tezav nimam, tudi spim normalno in me nic ne zbuja.

Ko se zamislim in se usredotocim na drugo zadevo to mine. Tudi ko hodim ali ob naporu se ta obcutek postopoma odpravi.

Naj se omenim, da sem lani zaradi tezav zdravjem imela panicne napade.

Stanje se je od januarja sicer poboljsalo, ampak vseeno se se pojavlja..

Tezave so se pricele januarja po 3 nocnem sihtu(1 leto nisem delala ponoci, pa tudi spala sem zelo slabo takrat- cca 3 ure).

Ker sem imela lani operacijo me je sedaj najbolj strah kaksnih krvnih strdkov, ki bi lahko ostali po operaciji.

Ali je to lahko stres?

Lani od septembra do decembra sem opravila vse preizkave(uz srca, uz trebuha, ekg, slikanje pljuc, spirometrija, gastroskopija-biliarni gastritis, orl-gerb in kronicno vnetje grla, kri-vkljucno z scitnico, voda, blato, teste na bakterije-negativni, holesterola nimam, sladkorne nimam, z pritiskom nimam tezav-nizji).

Pozdravljeni,

težave, ki jih opisujete so lahko simptomi, ki nakazujejo na notranje nerazrešene konflikte in/ali travme. Lahko gre tudi za pozabljene spomine ali potlačena čustva, ki se manifestirajo v telesni in psihični simptomatiki.

V vsakem primeru je pomembno, da vse te simptome, ki jih opisujete preverite pri zdravniku, ali gre morebiti za telesne vzroke vaših težav. Sicer, koliko opisujete bi rekel, da je večja verjetnost da gre za psihične vzroke. Nedvomno pomanjkanje spanja in ostali stresorji pripomorejo k poslabšanju psihičnega počutja, vendar po vsej verjetnosti gre za določene skrite psihične dejavnike, ki se skozi simptome oglašajo in se “želijo” razrešiti. Normalno je, da se s preusmerjanjem pozornosti ali telesnem naporu počutje izboljša, vendar je ponavadi to zgolj začasno. Namreč, vsebine v naši podzavesti imajo ponavadi veliko moč in vplivajo na naše vsakdanje počutje. Pomembno je, da lahko te vsebine “odpremo” in razrešimo.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close