Najdi forum

Sem 12 fant in zadnje čase sem zelo žalosten.
Pred pol leta mi je umrla psica, po tem še babica vsak dan se počutim nemočnega, moj šolski uspeh je padel iz 5 na 3, kosti me bolijo v mojemu športu tenisu nimam več zanimanja in počutim se kot da bi bil nič. Starši imajo rajši sestro jaz pa vsako noč pred spanjem začnem jokati in se spominjam na slabe ter žalostne trenutke.Od kar je psica umrla se to ponavlja vsak dan še posebej pa nimam več veselja v videoigrah pred pol leta sem ga še imel.
Vsak dan se počutim zelo bolj žalostno in imam občutek kot da sem sam na dnu morja.
Zato me zanima ali je to normalno ali so znaki depresije ali kaj. (objavo dovolil dedek)

Pozdravljeni Angelo!

Naj prvo omenim, da je žalost čustvo, ki je neprijetno, ampak tako kot ostala čustva je tudi žalost zelo pomembna. Kolikor sem dojel vam je babica in tudi psička veliko pomenila? Si predstavljam, da sta vam bile obe v veliko oporo?

Normalno je tudi, da ste ob tej veliki izgubi žalostni, saj za njima žalujete. Da odgovorim na vaše vprašanje – če ste žalostni še ne pomeni, da ste depresivni. Pomembno je to, da ste v stiski in po mojem mnenju potrebujete oporo odrasle osebe. Zdi se mi dobro, da bi lahko o vsem tem spregovorili s kakšno osebo, ki ji zaupate. Je to dedek? Mogoče starši? Ko povemo stvari naglas je že takoj lažje. Če bi se vam zdelo, da vam to ni v pomoč, bi pa priporočal, da poizkusite z obiskom psihoterapevta (lahko mi tudi pišete ali pokličete in vam bom kakšnega svetoval).

Bom vesel tudi vašega morebitnega povratnega sporočila.

Lep pozdrav,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Ni samo to počutim se kot da sem čisto na podnu oceana. Sem zelo nesocialen ja in rad bi govoril z vami

nova
Uredništvo priporoča

Razumem. Lahko me pokličete na 031759205.

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Mislim da smo imeli podobne misli in momente prav vsi. Meni je v najstniških letih pomagalo, da sem se zatopil v kak hobij ali šport, mogoče tudi kako video igrico. Lahko ti pa povem da slabi dnevi vedno minejo in če se pogovarjaš o teh zadevah vsaj z dedkom in jokaš pomeni da si čisto normalen čustven fant. Nikoli ne obupaj.

New Report

Close