Najdi forum

Pozdravljeni!
Pišem vam, ker smo v času te karantene, ko smo ves čas doma, veliko sami s sabo – marsikdo ima verjetno s tem še večji problem kot jaz.
Zanima me, kako veš, da si srečen? Kako vedeti, da si res vredu?
Verjetno že, če se to sprašujem, ni vse okej… Zadnjih par let sem dala čez kar nekaj stvari, ki jih verjetno ne da vsak, nisem bila srečna, sploh, ampak ni pomembno – iz izkušenj sem se veliko naučila in sedaj znam pogledati na situacije tako, da iz njih potegnem pozitivne stvari in znanje. Zadnje čase ugotavljam, da sem v zadnjih letih pozabila nase, nehala sem telovaditi, peti, igrati inštrumente, skratka – postala sem skoraj da brez svojih hobijev. Letos sem menjala faks, prepisala sem se na drugo univerzo, začela hoditi v fitnes, sedaj pa ko sem doma spet pojem, igram, skratka -spet počnem stvari, ki sem jih včasih imela rada. Se mi zdi, da sem bolje?
Zadnje pol leta se mi je vsak dan zdelo, da sem nekako v isti sekundi, ko sem prišla v družbo, na faks, v fitnes, kamorkoli, nadela neko ”masko”, da sem takoj postala nasmejana, moja trenerka pa mi je pogosto omenla, da ve, da nisem okej, jaz pa sem se vedno avtomatsko samo nasmejala. Ne vem, če sem ok? Ne vem, če sem srečna? Kako to veš? 🙂

Vem, da je rahlo neobičajno vprašanje, pa vseeno hvala, če boste odgovorili. 🙂

Pozdravljeni,

pomembno je kaj vi čutite. Drugim se nasmejete, si nadanete masko, ampak kaj vi čutite? Nasmeh odraža vaše počutje ali z nasmehom kaj prikrijete?

Velik dosežek je, da lahko iz vseh stvari potegnete tudi pozitivno, ampak povdarek je na TUDI. Normalen in pomemben del življenja so tudi neprijetna čustva. Le pustite si jih.

Ko boste začutili srečo, boste vedeli, da ste jo, ampak sreča je izmuzljiva in ni vedno z nami, pride lahko v trenutkih in tudi hitro ponikne.

Lep pozdrav,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close