Najdi forum

Pozdravljeni,
star sem 17 let. Ravno kar so mi postavili diagnozo anksioznosti in kroničnega stresa. Predpisali so mi tablete Asentra ki jih bom moral uživati saj nekaj mesecev. Zanima pa me naslednje. Sem občasni kadilec trave. S kajenjem bom sedaj za nekaj časa prekinil. Zanima me ali bom lahko spet kadil ko bom pozdravil anksiozno motnjo in po prenehanju uporabe zdravil.
Že v naprej hvala za odgovor.
Lep pozdrav

Pozdravljeni,

ne znam vam jasno odgovoriti na vaše vprašanje. Gre za to, da se travo velikokrat zlorablja ravno za namene zmanjševanja anksioznosti in pomirjanja. Si predstavljam, da je tudi vam dajala občutek lajšanja vaših težav? V tem primeru ne boste razrešili svoje anksioznosti, ampak si samo lajšali simptome.

Asentra prav tako deluje simptomatsko – lahko vam bo zmanjšala simptome anksioznosti in stresa, vendar vam življenjske situacije seveda ne bo razrešila.

Čeprav se med uporabniki trave večkrat govori, da trava ni škodljiva, temu ni tako in lahko celo sproži težje psihične težave. Torej je potencialno nevarna in kot vsaka snov, ki jo vnašamo v telo, je še bolj škodljiva pri odraščajočem posamezniku.

Vabljeni ste, da napišete kaj več o svoji situaciji in kaj vas bremeni.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close