Najdi forum

pozdravljeni
Pred cca 6 leti so mi zaradi nepojasnjene dolgotrajne hude slabosti predpisali mirzaten in je pomagal.. Pred tem napadom slabosti, sem imela tudi druge tezave ki niso bile tako grozno motece. Recimo povecan srcni utrip, tiscanje v glavi, bolecine v trebuhu. V zadnjem letu sem. se ga tudi parkrat poskusila odvadit. Nekaj casa je bilo ok, po cca dveh mesecih pa se mi je vedno zacelo ponoci ko sem se zbujala dogajati da sem bila tesnobna, negativna, zaskrbljena. Takoj po prebujanju kar neke skrbi, crnogledost. Nekaj casa vztrajam v tem stanju, da bo minilo, pa ne. Meditiram, pocnem vse zivo da zaspim nazaj, ce mi uspe je super. Potem spet zacnem z mirzatenom in sem spet ok.
ocitno ga bom morala jesti zmeraj. Ali lahko vpliva na moje organe in ali je kaj v krvi kar bi bilo pametno kontrolirati. hvala za odgovor. lp

Pozdravljeni,

glede podrobnejše razlage delovanja in neželenih učinkov Mirzatena si preberite navodila za uporabo (https://www.krka.biz/media/products/si/rx/gen_pdf/2018/Mirzaten_tbl__PIL_64536_4.pdf). Seveda pa je pomembno, da o vsem tem spregovorite s svojim zdravnikom, ki vam je to zdravilo predpisal.

Verjamem, da so slabosti, povečan srčni utrip, tiščanje v glavi in trebuhu povezane z vašo psiho, ki ima vzroke v vaši življenjski situaciji. Ponavadi prihaja do takšnih simptomov zaradi nerazrešenih psihičnih vsebin, ki so večkrat kot ne, skrite v naši podzavesti. Ker je do zapletov (in tudi simptomov) prišlo na psihični ravni, je pomembno, da se razreševanja lotite prav tako na psihični ravni.

Mirtazen vam lahko zmanjša simptome, vendar s seboj prinaša tudi nevarnosti v obliki neželenih učinkov, hkrati pa vam ne omogoča razreševanja vzrokov za nastanek simptomatike.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

ponovno pozdravljeni
Ponovno sem se odlocila prekiniti s tableti Mirzeten, ker se mi zdi da sem cisto ok,tudi osebna zdravnica je rekla da lahko neham, ukinjala sem pocasi, postopoma. Ponoci se sicer prebujam, vendar ne tesnobna kot nazadnje. Me pa ze od takrat boli glava vsakodnevno. Bolecina je cudna, enkrat en del glave. enkrat zatilje, drugic čelo. Analgetiki ne delujejo. Seveda vem da je glavobol mozen tudi zaradi 100 drugih stvari, a me zanima ce je lahko posledica ukinitve zdravil.

Ali je mogoce tudi vzrok da se je anksioznost vrnila in zato boli glava.
Mogoce veste pri katerih diagnozah analgetik ne deluje pri glavobolu. Sicer sem stara 46 let a mozno bi bilo verjetno tudi hormonsko neravnovesje, samo predvidevam da potem ne bi. bil glavobol ne bi bil prisoten non stop. hvala za odgovor

Pozdravljeni,

glede učinkov zdravil ali učinkov po ukinitvi zdravila se obrnite na vašega zdravnika, ki vam bo lahko o tem tudi več povedal. Obstaja pa tudi možnost, da imate glavobole psihogenega izvora, ki nastanejo zaradi čustvenih stisk. Kako se počutite zdaj? Ste kaj razmišljali o tem zaradi česa ste imeli vse zgoraj omenjene težave? Kaj bi lahko vplivalo na vaše počutje?

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

pozdravljeni
Ja saj to je najvecja tezava ker mi je osebna zdravnica predpisovala zdravila, zdaj v teh dneh je ne bi obremenjevala s tem.
Razmisljala sem veliko ja, zakaj ke sploh prislo do depresije pa nekih ugotovitev ni bilo..Na terapiji pred leti je bilo sicer receno, da verjetno zaradi primarne druzine, obcutka da nisem dovolj dobra.
Sedaj se pocutim uredu, tudi nocnih tesnob ni, edino ta glava.
Verjetno ce ne bo kmalu bolje, je najbolje da nazaj poskusim z mirzatenom in potem vidim, ce je to vzrok?
lp

Pozdravljeni,

na žalost ne gre tako zlahka, da bi zgolj razmišljali o tem zakaj je prišlo do nekih težav in tudi če bi dejansko razumsko ugotovili zakaj imamo neke težave, se stanje ne bi izboljšalo. Zakaj je tako? Že Freud je ugotovil, da uvidi niso dovolj za izboljšanje počutja oz. zmanjšanje simptomov. Kar pomaga je to, da se naše obrambe (tudi potlačeni spomini in čustva) počasi stopijo in tako pridemo v stik s svojimi slepimi pegami, svojimi slabostmi, potlačenimi čustvi itd. Žal je tak proces, ki razkriva naše nezavedne dele v veliki meri mogoč zgolj s pomočjo druge osebe, po možnosti strokovnjaka, psihoterapevta.

Če bi bil jaz na vašem mestu, ne bi poizkušal z Mirtazenom zmanjšati glavobole. Potem bi zgolj potlačil svoje simptome, ki pa se lahko zgolj pojavijo v isti ali v predrugačeni obliki. To se zgodi, ker s tem ne razrešimo vzrokov za nastanek težav.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close