Najdi forum

Pojav strahu v nosečnosti

Spoštovani,
sem v zadnjem tromesečju prve nosečnosti. Veselim se dojenčka, neizmerno,vendar se mi zadnje čase pojavlja strah. Strah pred tem,v kakšen svet se bo rodil. Begunci, ekonomski migranti, nasilje, da bomo v lastni državi kmalu manjšina, kako bo to vplivalo nanj,kaj dejansko sem naredila,kako sem egoistična,da ga spravljam na tak neugoden svet. Moram povedati, da sem 4 leta nazaj že imela težave s strahom pred migranti in vsem tem kar spada zraven, šla sem k psihiatru, ki mi je dal antidepresive, ki jih nisem niti pričela jemati in rekel,naj neham paničarit. Vmes sem prebrala nekaj knjig,delala na sebi,ampak sedaj,ko vem,da ne bom več sama na svetu,da bo še nekdo,ki bo šibkejši,me spet zajema strah,predvsem zanj.
Hvala za pomoč. Tjaša
Prosim, pomirite me.

Pozdravljeni,

prihodnost kot jo opisujete je možna, ampak tudi če bi se kaj takega uresničilo, to še ne pomeni, da je to nujno nekaj ogrožujočega za vas in vašega otroka.

V primeru, da gre pri vas za anksioznost je lahko razlog za vaš pretiran strah pred emigranti v povsem drugih razlogih, ki lahko ležijo v vašem nezavednem in nepredelanih osebnih vsebinah iz vaše preteklosti.

Omenjate, da ste razburjeni in rabite pomiritev, ali se v splošnem težko pomirite sami?

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Dnevno delam z migranti, ki prihajajo v Slovenijo. Zavedajte se prosim, da jih je zelo malo, večina jih želi naprej k svojim družam, kjerkoli že so. Nekateri iščejo delo, tisti, ki dobijo status beguncev, so skorajda neopazni, živijo isto kot vsi mi in njihovi otroci so prijatelji naših otrok v vrtcih in šolah. Številke, ki jih prikazujejo mediji, so zastrašujoče, vendar v praksi stvari niso takšne. Se pravi, prošenj za azil je veliko, a velika večina ljudi zapusti državo pred koncem postopka, nimajo interesa ostati tukaj. Se pravijo, beležijo prošnje, ne pa dejanskega števila prosilcev za azil, ki živijo v Sloveniji in čakajo na razrešitev.
Mene je bolj strah politik, ki razpihujejo sovraštvo in sejejo strah med ljudmi, ki povzroča nasilje in nacionalizem. Isto se je dogajalo v času nacizma pred drugo svetovno vojno in vemo, kam to vodi.
Napadenih je veliko več migrantk in migratov kakor Slovencev in Slovenk, samo da mediji o tem ne pišejo. Ni dovolj senzacionalno in ne ustreza rasističnemu diskurzu EU.

New Report

Close