Najdi forum

Pozdravljeni!
Sem punca,stara 16let.
Od malega sem bila zelo zasmehovana s strani vrstnikov zaradi težav s pomanjkanjem teže.
Nikoli nisem imela veliko prijateljev.
Ko sem v srednji šoli spoznala fanta,ki mi je bil všeč,takrat sem se začela zelo sekirati zaradi svojega videza.
Posledično sem nehala hoditi v šolo,saj sem se počutila preveč drugačno in zasmehovano.

V javnosti, ko je veliko ljudi mi postane zelo neprijetno… Imam socialno fobijo.Imam tudi težave s samopodobo. Zelo težko se mi je zaupati komu,tudi staršem.
Rabim pomoč.
Res mi je težko… rada bi spoznala prijatelje ampak ne znam navezovati stikov.
Kaj naj naredim? Ima kdo podobne probleme?
Najlepša hvala za odgovor

Pozdravljeni,

sem počakal z odgovorom, ker ste spraševali bralce, če imajo podobne težave.

Si bom pa jaz dovolil odgovoriti na vaše sporočilo. Ste v obdobju, ki je že samo po sebi težavno. Odraščanje in puberteta prineseta mešanico hormonov in življenjskih izzivov. Takrat je še posebej težko. Pravite, da se vam je težko zaupati, rabite pa pomoč. Priporočam vam, da vseeno najdete moč in se o vsem tem pogovorite s kom – s starši, prijatelji, šolskim psihologom ali pa si poiščete strokovno pomoč psihoterapevta. Verjemite mi, da vam bo potem lažje. Kaj vi pravite?

Seveda, bom pustil odprto temo tudi za druge bralce, če bodo želeli podeliti svojo izkušnjo.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Zdravo

Lahko samo uprasam ce je mozno da imam spet stranske ucinke po asentri namrec psihiater mi je povecal dozo iz 1 tablete na 2(100mg)..prvi teden tableto in pou potem pa 2.. In po 2 dneh jemanj se dodatne polovice mi ppstNe grozno slabo.. Glava me zacne boleti kot da bi imela pritisk v glavi in zacnem tudi hitreje dihati obcutek mam kot da bom padla skupaj in da mi bo glavo razneslo.. In pa zacne se mi tudi megliti vid
Je pa res da sem 1 teden ze prehlajena in kasljam.. Ni mi pa vec za zdrzat z temi glavoboli in slabostjo

Hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

iz opisanega gre lahko za neželene učinke zaradi jemanja Asentre. Preberite si navodila za uporabo, da preverite ali prepoznate katere od neželenih učinkov:
https://www.krka.biz/media/products/si/rx/gen_pdf/2019/Asentra_fct__PIL_122550_2.pdf

Predlagam vam, da se tudi obrnete na svojega psihiatra in mu poveste kakšne težave imate. Vam bo lahko svetoval oz. po potrebi spremenil terapijo.

Z lepimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Hvala za hiter odgovor

Psihiatra sem imela v zacetku tega meseca.. Zdravilo pa mi je povecal zaradi panicnih napadou ki so se v juniju spet zaceli pojavljat.. Sem si pa stranske ucinke prebrala in nekaj jih imam.. Je pa res tudi da sem bila v zacetku junija operirana na desnem ocesu in od takrat naprej imam veckrat glavobole samo ne tako movne kot sedaj odkar jemljem dve tableti

Najlepsa hvala za odgovor se enkrat
Lep dan

New Report

Close