Najdi forum

Zdravo,

Stara sem 22 let in vcasih se mi dogajajo napadi jeze. Sicer sem dobrega potrpljenja, cel dan moram v sluzbi biti prijazna in strokovna do strank, ampak, ko se nabere prevec (v kombinaciji z utrujenostjo,stresom,..) preprosto eksplodiram (ponavadi na nekega sodelavca, ko se ravno tist dan ko mi res ni do nicesar, zaradi nekih totalnih bedarij spravlja name). Imam hud obcutek jeze in imam obcutek kot da bi se mi ‘zatresli’ mozgani in potem izbruhnem in tak izbruh jeze se je nekajkrat koncal tudi s klofuto, ali pa tako da sem preprosto zacela nekontrolerano se dret na izzivatellja.. Ceprav v tistem momentu vem, da ne smem, se vseeno to storim, ker se tezko kontroliram (tezko reci ali se bi sploh lahko). To se mi zgodi priblizno enkrat na mesec. Razne tehnike dihanje in stetje ne pomaga, saj imam obcutek, da ce ne bi izbruhnila bi me preprosto ‘pobralo’.
Kaj lahko storim? Tem sodelavcu se seveda izogibam, ampak vcasih me razjezi tudi kdo drug…
Oprostite za malo cuden zapis ter v naprej hvala za odgovor.

Lp

Pozdravljeni,

čisto človeško je, da smo ljudje jezni. V primeru, da skušamo jezo v nekaterih situacijah potlačit, lahko ta izbruhne v nekaterih drugih, kjer se nam (nezavedno) zdi situacija bolj primerna ali manj nevarna.

Sprašujem se, koliko ste v preteklosti, predvsem v otroštvu lahko izražali svoja čustva, predvsem manj družbeno zaželena, kot je npr. jeza? Ali je bila sprejeta s strani vaših bližnjih?

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close