Najdi forum

Pozdravljeni, jemljem 5 vrst zdravil za depresijo. Pa kljub temu moram normalno hoditi v službo, delo doma in okolici. Jaz pa sem še samo za v posteljo. Kako pa vi sotrpini vse to prenašate?

Pozdravljeni,

si predstavljam, da vam mora biti zelo težko. Ali želite napisati kaj več o tem?

Morda bo na vaše vprašanje odgovoril še kakšen bralec.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Tudi sama sem imela predpisanih 6 razlicnih zdravil… za 6ga sem se izborila da mi ga ukinejo in 5ga predpisejo samo po potrebi..zdaj sem jih sicer nehala jemat,samovoljno,kar sicer ni prevec pametno..sem pa bila v casu jemanja kontantno utrujena in zaspana… mogoce se pogovori z zdravnikom ce so vsi res potrebni, ali pa ce bi vsaj zmanjsali doze…bi rekla da psihiatri radi pretiravajo s kolicinami in dozami zdravil..

Pozdravljeni,

naš zdravstveni sistem proti psihičnim težavam praktično ne uporablja drugega orodja kot so psihofarmakološka zdravila. Ravno zato so pacientom prevečkrat in prehitro predpisana. Vsakemu, ki se sooča s psihičnimi težavami bi svetoval, da se obrne po psihoterapevtsko pomoč, bodisi kot edino zdravljenje, bodisi kot dodatno ob podpori psihofarmakoloških zdravil.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Star sem 38.

Dve leti nazaj, ko je bilo res hudo (zdravstveni problemi, panika zaradi morebitnega raka) je
moja osebna zdravnica je pogruntala/dojela/spoznala da mam (tudi) depresijo in mi napisala napotnico za psihiatra. (diagnoza: mešana anksiozna in depresivna motnja)
Bil sem udan v usodo, apatičen, povsem na dnu niti toliko moči nisem premogel da bi se upiral… tako sem sprejel pomoč.

Zadnji dve leti uporabljam antidepresive, hodim na psihoterapijo in stanje je veliko, veliko boljše.

lp

New Report

Close