Najdi forum

Odvajanje od antidepresivov

Pozdravljeni, zdravim se za depresijo, 2x sem bila hospitalizirana. Jemljem alvento 75 mg in Kventiax 2x 100 mg. Ker bi se rada odvadila AD, me zanima, kaj pri tem najbolj pomaga – homeopatija, 5-htp, dominor ali kaj drugega. Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

Omenjate dvoje zdravil – Alventa, ki je antidepresiv in Kventiax, ki je antipsihotik. Ste imeli v mislih odvajanje od psihofarmakoloških zdravil ali zgolj od Alvente?

Ne poznam vašega stanja, da bi vam glede tega lahko karkoli svetoval. Načeloma bi bilo dobro, da se o tem pogovorite s svojim zdravnikom. Predstavljam si, da ste zdravila dobili z razlogom. Navsezadnje ste bili tudi hospitalizirani? Kaj se je dogajalo?

Težave s katerimi ste se soočali so prišle z nekimi vzroki. Zdravila, ki ste jih prejeli lahko pomagajo pri simptomih, vendar vzrokov za nastanek ne razrešijo. Prav tako vam jih ne bodo Dominor, 5-htp ali homeopatija. Gre namreč za psihoške vzroke, ki imajo svoje jedro nastanka, ki ga ni mogoče pozdraviti s psihofarmakološkimi sredstvi ali drugimi dodatki. Priporočam vam usposobljenega psihoterapevta/tko, ki vam bom pomagal/a do razreševanje psihičnih vzrokov in šele nato morda opuščanje zdravil v sodelovanju z vašim zdravnikom oz. psihiatrom. Toliko vam lahko povem, da boste na varni strani. Kot sem že omenil pa vašega stanja in podrobnosti ne poznam.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Hvala za odgovor. Rada bi se odvadila obojih, ker opažam vse več stranskih učinkov. Bila sem pri psihoterapevtu (sicer samo 1x), ampak je problem, ker imam tako slab spomin (sploh zdaj po tabletah), da se spomnim zelo malo stvari. Spet sem naročena pri psihoterapevtu, ampak imam šele junija. Zdravnici ne upam povedati, da bom prenehala jemati ad, ker mi je že enkrat rekla, da jih bom morala jemati do smrti. Jaz pa se s tem ne strinjam.

Pozdravljeni,

nenavadno se mi zdi, da ste bili pri psihoterapevtu zgolj enkrat, saj je psihoterapevtska obravnava ponavadi vsaj enkrat tedensko. Ali ste bili mogoče pri psihologu in ste tudi pri njemu ponovno naročeni?

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close