Najdi forum

Pozdravljeni!
Rada bi vam povedala nekaj hkrati pa vas prosila za iskreno mnenje! Sem pinca stara 16let kmalu 17. Vse se je zacelo pri mojih 13ih letih pri katerih je prislo do moje prve spolnosti katere si nisem zelela. Spoznala sem fanta s katerim sva si doposovala preko socialnih omrezij in se zmenila za ven pri kterem pa je prislo do necesa kar nisem zelela. To nisem delila z nikomur niti mojimi starsi letos pa me je poklical prijatelj ce pridem spoznati njegovo punco k njemu domou poznala sva se bezno priblizno pou leta sla sem tja in seveda njegove punce ni bilo tam… ravnala sem zelo neodgovorno ker sem sla tja sama no potem pa me je najprej malo otipaval in sem se zelo branila nato me je zacel slaciti ampak je bil zelo mocan uporala sm se ter drla potem me je porinil na posteljo ampak sem mi usla nic mi ni naredil ampak mi je pistilo posledice glede na prvi dogodek ker se mi je vse vrnilo v spomin. Od takrat sem imela nenehne slabosti obiskala sem zdravnika kateri tudi nic ni vedel o tem pravzaprav nisem povedala nikomur napotil me je k psihijatrinji ona pa k psihologinji sele tam sem povedala vse. In res obiskujem 2letnik gimnazije najprej sem hodila na eno in sem imela velike tezave s koncentracijo ter se prepisala. Jemala sem neke tablete za pomiritev in imela sem panicne napade kot so mi povedali zdravniki. Sedaj pa se je ponovno zacelo v solo splohk ne moram hoditi nikoli nisem bila negativna oseba ampak sedaj imam zelo negativne misli, tudi slabo mi je vsak dan nisem bila v soli ze 2tedna zelo me skrbi tudi shujsala sem kar precej skrbijo me dnevi pri katerih sem razmisljala cisto v napacno smer ujeta sem nekako kot v neki komori. Moji starsi mi ne vejamejo vec mojim slabostim vsi mislijo da “simuleram” ampak resnicno bi rada sla v solo ampak se mi zacne vrteti in gre mi na bruhanje da grem raje domov. Moja starsa sta se tudi locila ampak sta spet nazaj skupaj onadva sta prepricana da je to razlog tega in ker je druzino zapustila mama si ona to jemlje k srcu in ima obcutek da je njena krivda in si je zelela vzeti zivljenje zaradi mene ker je mislila da sem taka zaradi nje in da mi ni pomoci. Nevem kaj naj naredim glede sole in mojega izostanka ter kako bi lahko izboljsala kar se mi dogaja ker sem obupala sama nad sabo.
Hvala vsem ki ste prisli do konca prosila bi za odgovor, hvala

Pozdravljeni,

glede na opisano ste preživeli izjemno težke situacije in če niste imeli priložnosti vse to predelati, je normalno, da se soočate s težavami oz. simptomi. Naprimer, simptomi kot so panični napadi, težave s koncentracijo, hujšanje, nepojasnjene slabosti, vrtoglavica itd., so simptomi, ki kažejo na psihične vzroke. Pomembno je, da lahko o vsem tem spregovorite s strokovnjakom. Ali še obiskujete psihologinjo?

Omenjate težave mame, ki kot pravite, si je hotela vzeti življenje zaradi vas!? Si predstavljam, da je to lahko za vas ogromno breme!? Ne glede na vse, kako vam trenutno izgleda situacija, verjemite, da se ne gre za izvor njenih težav na vaši strani. Če je tako ravnala kot pravite, ima svoje osebne težave, ki niso povezane z vami.

Verjemite, da se vam stanje lahko občutno izboljša in način kako si lahko pomagate nedvomno obstaja. Predlagam vam, da si poiščete poglobljeno psihoterapevtsko pomoč. Tam boste lahko povedali kaj se vam dogaja, izrazili svoja občutja in iskali rešitve. Če še obiskujete psihologinjo jo povprašajte ali je izobražena za psihoterapevtko in ali izvaja redna psihoterapevtska srečanja (vsaj enkrat tedensko), drugače pa naj vas napoti k ustreznemu strokovnjaku. Če boste pri tem rabili pomoč, me kar kontaktirajte.

Kar pogumno naprej. Verjemite, da ni razloga za obup. Trenutno se vam zdi situacija zelo težka, ampak čas in delo na sebi zacelita marsikatero rano. Čez čas boste gledali na trenutno situacijo z lažjim srcem.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close