Najdi forum

Zanima me zakaj mi počutje skače iz ure v uro ? V eni uri sem depresivna cez recimo uro in pol pa popolnoma bistra in vesela ? In tako ves dan edino popoldan je nekoliko boljše recimo nekaj ur dobrega počutja . Kot bi mi nekaj naraščalo in se zniževalo hkrati . Trenutno sem srednje depresivna . Imam ponavljajoče depresije ki pridejo in gredo . Trenutno sem posegla po vitaminu D3 po vsej verjetnosti mi ga primanjkuje in večkrat imam krvni rezulatat tega vitamina -8 -11 .

Pozdravljeni,

hitro spreminjanje razpoloženja je lahko odraz psihičnih težav. V smislu kot simptom, ki kaže na globlje nerazrešene konflikte ali travme. Od kdaj se vam to pojavlja oz. od kdaj imate ponavljajoče depresije?

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Odvisno od nastanka situacije in dogodkov. Včasih se me kaj bolj dotakne včasih manj včasih pa nič . Imam že dlje trajajoče depresivne epizode ki niso močne in so prehodne . Najbolj to občutim v predelu čela in oči . Si pa precej pomagam z naravnimi sredstvi kot je naprimer šentjanževka . Antidepresivov še nikoli nisem jemala . Počutje v glavi mi lahko naprimer pokvari že pokajen cigaret . Včasih imam daljša obdobja zelo dobrega počutja včasih pa je po ves dan neznosno in niham gor in dol . Mi lahko svetujete kako rešiš notranji pritisk ? S kakšnimi odločitva mogoče ali da se z nečim pač sprijazniš, sprejmeš in podobno . Počutje se mi je delno poslabšalo tudi v prehod v menopavzo ki se mi približuje .

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

pojavi kot so bolečine v glavi, slabo počutje, nihanje razpoloženja ipd. so simptomi, ki kažejo na druge neozaveščene težave. Če si skušate izboljšati počutje z zmanjšanjem simptomov (zdravila, šentjanževka, masaže ipd.) in se z vzroki za nastanek ne ukvarjate, bodo ti simptomi kljub vsemu trudu vztrajali še naprej ali pa se lahko pojavijo drugačni telesni ali psihični simptomi.

Zato toplo priporočam, da se pričnete ukvarjati s svojo življenjsko situacijo – nerazrešena preteklost, sedanji odnosi, trenutna življenjska situacija, vaše doživljanje, čustvovanje ipd. Kot vidite lahko pod zapisanim spada marsikaj. Sami pri sebi lahko velikokrat rezrešimo marsikatero življenjsko preizkušnjo ali težavo, včasih pa se zgodi, da rabimo pomoč. Ko se prično kazati psihični in telesni simptomi, to pomeni, da si sami težko pomagamo. V takih primerih toplo priporočam poglobljeno psihoterapijo.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close