Najdi forum

Pozdravljeni,

otrok 7 let in pol se dvakrat mesečno zbudi po dveh urah spanja. Ves se trese me gleda kakor da ga je strah in tolče z zobmi kakor da ga zebe. Potem to traja nekaj minut se premika sem in tja po postelji ko pride k meni. Čez učke si da roke ker ga moti svetloba predvidevam. Zelo močno mu rabija srček in zgornji del pižame je premočen. Potem ga tzačnem božati še vedno dergeta, ga preoblečem, pokrijem stisnem k sebi, tisto noč prespi pei meni drugače nikoli. Bega z očmi potem se počasi umiri zaspi po 10 minutah približno. Med spanjem potem še trza in ga malo pobožam pa se umiri. Prespi do jutra. Ko rečem zjutraj kaj je bilo, se ne spomni oziroma reče da se mu je sanjalo. Naj povem da je priden zdrav otrok, športno aktiven in 2 do 3 krat tedensko trenira z veseljem. Ne gleda nobenih grdih risank tako da to naj ne bi pripomoglo k motnji spanja. Ali imate kakšne izkušnje za kaj bi lahko šlo in kako naj mu pomagam.

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

Ko govorite o otroku, ali sprašujete za svojega otroka? Predlagam, da preverite pri pediatru, ki bo ocenil ali bi lahko šlo za kakšne telesne vzroke tega stanja. V primeru, da je telesno zdrav pa bi jaz več preveril glede njegovega psihičnega počutja.

Lahko, da doživlja kakšne stiske. Povprašajte ga kaj doživlja doma – z vami, z drugi člani družine, v šoli, s prijatelji. Kakšna čustva doživlja itd. Ali ima morda težke sanje? Povprašajte ga tudi za vsebino sanj. Seveda je potrebno doziranje in pravi čas za takšna vprašanja.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close