Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Depresija, anksioznost in razpoloženjske motnje Psihične motnje – anksioznost, tesnoba, panični napadi

Psihične motnje – anksioznost, tesnoba, panični napadi

Pozdravljeni,
o temu vidim, da že veliko pišete.
No, tudi meni se občasno meša. Se mi vrti, nek panični napad me prijemlje da se mi bo zmešalo, da se mi vrti, da bom padu skupaj, da bi moral zamižat, da bi moral nekam tečt, na miru se mi še bolj meša, pogosto, ko s kom govorim iz oči v oči od blizu. Sem že imel par let še kar mir, zdaj pa spet. Sem potem kar stalno nejevoljen, malo me boli glava, neprijetno mi je v moji koži. Sem probal meditirat, se mi je zedelo pozitivno, vendar sem pogosto preveč nemiren, da bi meditiral. Jemljem Cipralex polovičko. Pred leti sem menjal tega že kar nekaj. Vmes sem probal alternativce. Morda so malce pomagali vsi, vendar sedaj imam spet slabo obdobje. Na psihoterapijo bi šel, pa nevem kaj izbrati tukaj na obali, poleg tega, da mi je neprijetno da me kdo vidi tam. Sicer imam življenje urejeno.
Na netu je polno nasvetov od raznih psihoterapij do bioenergetikov, ampak ne vem več kam se obrnit. Vse skupaj je eno s. ranje.
Kaj menite? Pa brez zamere. Lp

Pozdravljeni,

naj vam najprej povem, da vam nič ne zamerim :). Verjamem, da je ob kopici nasvetov težko izbrati pravega. Težava pri raznih nasvetih je to, da nas zares nihče tako dobro ne pozna kot sami sebe. V primeru, da sebe ne poznamo dovolj dobro in imamo zaradi tega tudi težave v zdravju in počutju pa je čas za poglobljeno spoznavanje.

Panični napad, občutek vrtenja, da boste padel skupaj, nejevoljnost, glavoboli itd. so verjetno psihičnega vzroka. V vsakem primeru je dobro opraviti pregled pri osebnem zdravniku, da izključi telesne vzroke. Nadalje pa je pomembno, da se lotitite zdravljenja na psihični ravni. Tek, meditacija, Cipralex ipd. lahko pomagajo do določene mere, vendar notranje psihičnega konflikta ali nerazrešenih travm ne bodo razrešili. Zato je priporočljivo, da poizkusite s poglobljeno psihoterapijo.

Če boste rabili priporočilo za psihoterapijo na obali mi pišite na [email protected] in vam bom poslal par kontaktov. Psihoterapevt/ka je zavezan molčečnosti in tako nihče ne rabi vedeti, da hodite na psihoterapijo, razen, če se za razkritje odločite sami.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Pozdravljeni,

hvala za odgovor. Vam bom pisal za priporočila terapevtov.

Lp.

New Report

Close