Najdi forum

So to res panični napadi? Pomoč!

Pozdravljeni.

Ponovno se obračam na vas, ker sem v krizi.
Na ta forum sem že pisala, da odprem dušo in si nekako tako pomagam iz te teme.

V prejšnjem postu sem pisala, da si ne upam k zdravniku, ker me je strah, da je z mano res kaj narobe.

Sedaj sem pred očmi partnerja skoraj padla skupaj, zato mu je bilo dovolj in me je peljal k zdravniku. Zdravnik mi je naredil EKG vzel kri in poslal na preiskave. Pri meni je največji problem spanje ponoči. Vrtoglavica, tresenje, znojenje, prazna glava, občutek da nisem jaz v svojem telesu, občutek nemira, grozne misli in grda grda stiskajoča bolečina okoli srca, včasih okoli leve dojke, pod pazduho in bolečina v levi rami.

Vprašanje je sledeče. EKG in krvna preiskava nista pokazala nobenih odstopanj. Vse v mejah normale. Jaz pa kot jaz se še vseeno sekiram. Bolečine so še vseeno prisotne največkrat ponoči in v službi ko imam čas za razmišljanje o svojih problemih. Zanima me ali je možnost okvare srca ali je to le v moji glavi in imam panične napade vsak dan? Ali bi mi priporočali ponoven pregled ali bolje da se obrnem na psihiatra? Sta lahko EKG in krvna preiskava dovolj, da verjamem da z mano ni nič narobe ampak je vse v moji glavi? Naj še povem da mi je zdravnik predpisal helex 0.25 mg vendar se ga bojim začeti jemati da nebi postala odvisna. Kaj mislite o tem? Za odgovore se vam najlepše zahvaljujem. Lep pozdrav Swan

Pozdravljeni,

sprašujete me ali vam priporočam ponoven pregled. Za to nisem pristojen, saj nisem zdravnik, kot pa ste omenili že sami, ni nobena preiskava pokazala večjih odstopanj. Simptomi, ki jih opisujete so verjetno psihičnega vzroka. To pomeni, da so omenjeni simptomi zgolj odraz nepredelanih psihičnih vsebin do katerih v večji meri trenutno nimate dostopa in se skrivajo v podzavesti. Kar vidim v vašem opisu se vam pojavljajo anksiozne misli s paničnimi napadi. Za anksioznost je značilno tudi pretirano obremenjevanje z zdravjem in samodiagnosticiranjem bolezni (hipohondrija).

Priporočam vam, da se obrnete na psihoterapevta ali psihoterapevtko, kjer boste lahko predelali vsebine, ki dejansko povzročajo vaše simptome. Psihiater vam lahko pomaga pri zmanjševanju simptomov z zdravili, vendar vzrokov za nastajanje simptomov na ta način ne boste razrešili. Za dolgotrajnejšo izboljšanje vam priporočam psihoterapijo, v primeru, da bi simptomi postali preveč moteči in bi trpeli, pa priporočam, da se obrnete tudi na psihiatra, ki vam bo predpisal zdravila za lajšanje simptomatike. Helex je pomirjevalo, vendar ga je potrebno jemati zgolj po potrebi in zelo omejeno, saj kot ste že omenili sami lahko povzroča odvisnost.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close