Najdi forum

Pozdravljeni, že celo življenje me muči vprašanje ali sem bila v otroštvu zlorabljena. Ne vem kdo, ne vem kdaj in zakaj. Kar se spomnim je, da nisem hotela jesti, veliko jokala in imela sem nočne more in napade hudega strahu. Kot odrasla imam probleme s spolnostjo. Z možem sva v stalnem konfliktu, on bi, meni ni. Včasih me je prav groza, ko greva spat. Drugače se imava rada, zelo imam rada nežnost in pozornost. Včasih, ko se me dotakne zavzamem prav obrambno pozo, roke si dam pred prsa in vsa sem v nekakšnem krču. Ali prepoznate opisane simptome kot posledico zlorabe?
Hvala za odgovor in lp

Pozdravljeni,

po tem kar opisujete ni nujno, da je šlo za kakršnokoli obliko zlorabe. Očitno ste kot otrok imeli stiske, ki jih sami niste znali razrešiti. Takšne stiske so sicer lahko indikator zlorab, vendar tudi če gre za zlorabo, to še ne pomeni, da gre za spolno zlorabo. Hkrati, pri odporu do spolnosti gre lahko tudi za kakšne druge vzroke.

Smiselno bi bilo, da s pomočjo psihoterapevta oz. psihoterapevtke skušate priti do nezavednih vsebin, kjer se skrivajo tudi odgovori za vzroke vašega počutja in občutka, da ste bili zlorabljeni.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close