Najdi forum

Lep pozdrav! v psihiatrični bolnici sem bila 2 meseca in čeprav še nisem bila čisto ok me je odpustil.. zato da bom lahko šolo naredila – in sem jo:) odpuščena sem bila aprila ampak še vedno me je rahlo strah hoditi po ulici ( čeprav manj) in tudi na avtobusu me je rahlo strah. res ne vem vzroka zakaj se mi to dogaja 🙁 .. danes sem se skregala s starši zaradi tega. trdita da si to vse zmišljujem kar pa ni res! še vedno imam strahove in res ne vem kaj naj naredim.. naj potrpim da bodo tableti delovali ali grem spet v bolnico? rada bi bila zdrava. imam pa psihozo 🙁
prosim za nasvet 🙂

Pozdravljeni,

če ste imeli psihotične epizode, to še ne pomeni, da imate psihozo. Do psihotičnih epizod ponavadi pride, ko smo preveč pod stresom in to je znak, da smo enostavno preobremenjeni. Predstavljam si, da vam je težko, ko starša trdita, da si vse zmišljujete? Se lahko o svojih doživljanjih pogovarjate s kom drugim? Omenjate tudi, da vas je rahlo strah. Kakšne strahove imate? Ali so vam predpisali kakšna zdravila in ali jih jemljete redno?

Smiselno bi bilo, da bi lahko o svojem doživljanju govorili s strokovnjakom psihoterapevtom/tko. Na ta način boste lahko tudi našli načine kako zmanjšati stres v raznih življenjskih situacijah v katerih se znajdete. To je tudi varovalo, da v prihodnje, v primeru stresnih situacij, ne bo prišlo do psihotičnih epizod.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close