Najdi forum

Pomagajte – anksioznost depresija napadi panike

Imam 19let. Vedno sem bil malo anksiozen ampak sem se druzil vsak dan mel veliko prijateljev. Nisem bil len, vedno za akcijo. Vedno pozitiven, na hece, kr samozavesten. Vglavnem dozivel res veliko, bil v druzbi v kateri je vsak hotel bit. Kasneje smo vcasih kadili travo kasneje tudi kaj druga.. saj sem se takrat pocutil super in sem se pogovarjal, se hecal.. dobil katero koli punco za bluzenje, ko sem bil na kemiji (ene10x) ta feeling mi je res odg.
Nato smo se preselili in sem se oddaljil od druzbe, vedno bolj.. menjaval druzbo, dobena mi ni vec odg. Prislo je tako dalec da se zadnje leto,2 sploh vec ne druzim.. Po redko saj sem izcrpan ze preden grem kam. Tako psihicno kot fizicno. Nimam energije, komaj govorim, razmisljam, tesnoben, koncentacija -200, za povrh se zdaj dozivljam panicne napade- toraj tako doma kot v druzbi, me kdo kaj vprasa me kdo pogleda in evoga.. (seveda ne vedno) Cista tema kot da imam prazno glavo, zato se raje premaknem na samo se pomirim. V druzbi se zelo tezje saj bi me imeli za cudaka.. V soli mi gre seveda slabo, komaj zdrzim tam.

Zadne case postanem paranojicen ob kajenju trave, pitju alkohola zato sem prekinil z tem in posegel po zdravi prehrani. Za sprostitev igram igrice, se samozadovoljujem, komedije…
Sem kr inteligenten zato to lazje skrijem, do mere da drugi ne opazijo..
Tezko mi je ze iti na piknike ob rd, pijaco vse.. in drugim recem da npr. se morem ucit, nisem lacen.. zgleda koda mi je vseeno za njih ampak res ne morem v druzbo, se pogovarjat, sledit pogovoru gledat v oci,.
Tezave sem parkrat omenil, ampak me doben ne jemlje resno. Najbrz zato ker sem doma tudi vcasih delujem man depresivno.. se lahko malo pogovarjam, tecnarim, hecam so tudi taki dnevi.

Prosim ne pisat za obisk psihijatra, ker enostavno ne zmorem, se frizerju ne zmorem zadnje case. Nocem antidepresivov.
Sem se ze navadil, cloveku najhujsega strahu biti osamljen.
Ma kdo podobne tezave, resitve..?
Hocem dobiti samozavest, punco, bit sproscen v druzbi, se ne izgubiti ob koncu drugega stavka.

Pozdravljeni,

opisali ste raznorazne težave in simptome. Kar opisujete je meni znano, saj se s podobnimi občutki soočajo kar nekateri moji pacienti. Težave in simptomi se pojavljajo z določenimi razlogi in smiselno je, da se s pomočjo strokovnjaka (psihoterapevta/tke) pogovarjate o sebi in svojem doživljanju. Na ta način boste svoje težave lažje razreševali in predelovali. Skrivanje pred drugimi ponavadi nima dobrega učinka, prej nasprotno.

Pravite, da ne zmorete niti obisk psihiatra. Če to pomeni, da bi težko zbrali moč in energijo za obisk psihoterapevta/tke, je pomembno, da si pomagate tudi z antidepresivi oz. s primernimi zdravili, ki bi vam jih predpisal psihiater ali osebni zdravnik.

Brez vaše angažiranosti boste težko dosegli izboljšanje. Verjamem, da vam je v tem trenutku težko, ampak zdaj, v tem trenutku je pomembno, da si poiščete pomoč. Na ta način boste tudi dosegli izboljšanje počutja in to vam je lahko tudi motivacija?

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close