Najdi forum

Pozdravljeni!

Zaradi paničnih napadov, nespečnosti sem dobil AD Paroxat 20 mg. Tretji dan zjutraj jemlem polovico tablete, ker me je malo strah stranskih učinkov. Čez dva dni bom začel jemati celotno tableto. Zanima me ali bi se ze morali pokazati stranski učinki? Kdaj lahko pričakujem delovanje? Ali lahko zraven vzamem tudi persen forte oz. persenosan? Čez dva tedna imam nekakšna predavanja in me je strah da bom imel panični napad :/.

Hvala za odgovor.

Ti je bilo rečeno, da z Paroxtom ne boš odpravil paničnih napadov za vedno ampak samo dokler boš jemal pa še to ni sigurno, oz. mogoče do naslednjega večjega stresorja? Za tvoje panične napade obstaja razlog, katerega moraš ugotoviti s sam ali s pomočjo psihoterapije in ga odpraviti, drugače boš imel težave večino življenja.

Pozdravljeni,

glede delovanja zdravila si podrobno preberite navodila in se pogovorite s psihiatrinjo oz. osebno zdravnico.

Paroxat naj bi začel delovati po nekaj tednih jemanja, glede stranskih učinkov ni posebej omenjeno. Nič ne piše o kombiniranju s Persenom. (Za več si poglejte na tem linku: Vaš link).

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close