Najdi forum

Pozdravljeni.
Ze dobrih 5 let imam tezave z zdravjem in simptomi so sledeci: slab spomin, slaba koncentracija, utrujenost, lenost, skratka vse mi je tezko, karkoli se lotim.
Osebni zdravnik me je poslal k psihiatru, ker krvni, urinski ter blato testi so bili uredu. Pri psihiatru sem ze sprobal kar dosti AD (Ecytara, Asentra, Mirzaten, Alventa, Wellbutrin) noben od teh mi ni pomagal, se vedno isti simptomi… Poleg zdravil jemljem se B-kompleks, magnezij, Vit D, omega 3.
Zanima me ali je smiselno se probati kaksen AD ali se je treba zadeve lotiti drugace?
Psihiater mi je priporocal psihoterapijo ampak jaz nimam kaksnih problemov, da bi jih moral razresiti s Psihologu.
Prosim za vase mnjenje.

Lep pozdrav

Pozdravljeni,

omenjate slab spomin in koncentracijo, utrujenost, lenost. Poizkusili ste že z različnimi antidepresivi, ki pa vam niso pomagali. Po tem kar opisujete gre verjetno za psihične vzroke, ki pa ne morejo biti razrešeni s pomočjo antidepresivov. Uporabljajo se za pomoč, še posebej pri težkih primerih, ko se človek težko opolnomoči in sam postavi na noge. Antidepresivi vam ne bodo pomagali rešiti omenjenih težav, saj za vas ne morejo razrešiti notranjih psihičnih konfliktov ali travm.

Omenjate, da nimate kakšnih problemov. Naša psiha se zavaruje s potlačevanjem spominov in čustvev, ki so za nas preveč ogrožujoči. Potlačeni spomini in čustva iz nezavednega vplivajo na našo zavest, kar se vidi predvsem preko raznih psihičnih simptomov, slabim počutjem in tudi s telesnimi težavami. To pomeni, da ste lahko popolnoma prepričani, da nimate nobenih težav, vendar je to lahko zgolj vaša obramba. Ravno zaradi tega se pojavijo moteči simptomi, ki so pokazatelji globljih nerazrešenih konfliktov ali travm.

Psihoterapijo izvaja psihoterapevt, to je lahko tudi psiholog, vendar mora imeti za seboj opravljeno dodatno večletno (približno 4 leta) izobraževanje za psihoterapevta.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Pozdravljeni.
Kaj potem svetujete, na kaksen nacin se teh simptomov resiti, ker me zelo omejuje in nisem zmozen niti delati?

Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

glede na to, da ste že poizkusili z antidepresivi in vam niso pomagali, bi vam predlagal psihoterapijo.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close